У Генпрокуратурі підтвердили дані про те, що директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника викликали на допит. Він призначений на п'ятницю, 10 травня.

"У п'ятницю на 10 годину викликається на допит в Генпрокуратуру", – повідомив спікер Генеральної прокуратури Андрій Лисенко агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок, 7 травня.

Глава НАБУ викликаний в якості свідка в кримінальному провадженні за фактом можливого перевищення ним посадових повноважень – можливе втручання у вибори президента США.

В кінці березня Державне бюро розслідувань (ДБР) почало слідчі дії в рамках кримінального провадження про можливе втручання директора НАБУ Ситника в вибори президента США.

"Що стосується можливого впливу керівника НАБУ на вибори президента США. Кримінальне провадження за цим фактом зареєстровано співробітниками Генеральної прокуратури України та зареєстровано недавно. Ми тільки починаємо слідчі дії в цьому кримінальному провадженні", – повідомив тоді директор ГБР Роман Труба.

15 березня 2019 року в ефірі програми "Право на владу" генпрокурор Юрій Луценко повідомив про надійшовшу заяву від позафракційного народного депутата Бориса Розенблата, який стверджував про нібито передачу директором НАБУ Ситником в США т.зв. "чорної бухгалтерії" Партії регіонів для підтримки Хілларі Клінтон на президентських виборах. Він додав, що незабаром ГБР приступить до обробки цієї справи.

22 березня в НАБУ заявили, що його детективи не збирали і нікому не передавали жодних доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта НАБУ, і спростували заяву Луценка про їх можливий вплив на вибори президента США, назвавши його абсурдною спробою дискредитувати Бюро.

У свою чергу керівник САП Назар Холодницький, коментуючи цю ситуацію, сказав: "Якщо він (Ситник) дійсно побачив себе геополитиком і допомагав Гілларі, то треба робити висновки, це неправильно … У мене з ним (з Ситником) в 2016 році був розмова на конференції в Панамі, і він мені також говорив, що хоче допомогти Хілларі. на моє запитання "де ти, а де Хілларі" відповіді не було".

Витік записів так званої "чорної бухгалтерії" в ЗМІ США, також відомої як "амбарна книга" Партії регіонів, стала причиною відставки Манафорта з кампанії Трампа і привела до одного з ключових звинувачень в розслідуванні змови з РФ, яке переслідує Трампа протягом останніх двох з половиною років. За даними The New York Times, в "чорній бухгалтерії" прізвище Манафорта згадується 22 рази. В цілому мова йшла про виплати на суму в $ 12,7 млн, здійснених протягом 2007-2012 років.