На зустрічі в Лондоні міністри закордонних справ Великої Британії та Литви – Елізабет Трасс та Габріелюс Ландсбергіс – обговорили комплекс питань щодо підтримки України в умовах війни, зокрема можливість розблокування Одеського порту. Про це повідомляє  МЗС Литви.

Зазначається, що під час зустрічі Ландсбергіс наголосив на потребі продовжувати тиск на росію, аби вона припинила агресію проти України, яка сьогодні захищає Європу. При цьому він зазначив, що Велика Британія продемонструвала «виняткове лідерство в засудженні агресії кремля, наданні військової, гуманітарної та фінансової підтримки Україні та запровадженні безпрецедентних санкцій».

Міністри обговорили необхідність концентрації зусиль партнерів, щоб знайти спосіб якнайшвидше розблокувати Одеський порт і забезпечити постачання українського зерна до країн, які стикаються із загрозою голоду.

Очільник МЗС Литви подякував британському колезі за зміцнення східного флангу НАТО, «активну участь та лідерство у забезпеченні безпеки Балтійського регіону». На зустрічі також було підписано спільну декларацію – Литва та Велика Британія зобов’язуються зміцнювати стратегічне співробітництво, сприяти політичному діалогу, партнерству в галузі оборони, безпеки та інших сферах.

Як повідомлялося, через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи. Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку та неминуче матиме наслідком світову продовольчу кризу і зростання інфляції.