Кандидатська дисертація народного депутата від партії “Опозиційна платформа – За життя” Іллі Киви може бути відправлена на “глибинну перевірку”. Можливо, йому доведеться пройти повторний захист наукової роботи.

Про це в програмі “Гостре питання” на телеканалі OBOZREVATEL сказав радник міністра внутрішніх справ України, доктор філософії у галузі “Право” Володимир Мартиненко. “Зважаючи на великий суспільний резонанс, я передбачаю, що експертна рада відправить роботу Киви на повторну експертизу, тобто на повторний захист”, – зауважив він.

За його словами, якщо під час написання експертного висновку виникають певні сумніви, “роботу відправляють на повторну експертизу. Повторний захист відбувається вже в іншій спецраді якогось іншого вузу”.

“Чи зможе Ілля Кива довести, що то його робота, що він у цьому розбирається, що там є наукові статті – це буде вже з’ясовано в результаті цієї глибинної перевірки. Але в мене є сумніви, що внаслідок всіх цих процесів Іллі Киві присвоять наукове звання “кандидат наук”, – додав Мартиненко.

Говорячи про дисертацію Киви, він зауважив, що напрацювання, викладені в ній, можуть “не зовсім відповідати дійсності”. Зокрема, йдеться про впровадження результатів наукових досліджень “у підприємствах, установах, організаціях, в законотворчій, викладацькій діяльності”.

Мартиненко пояснив, що дисертаційна робота потрапляє до спецради після проведення всіх експертиз, а отже, її не варто звинувачувати у спотворенні фактів.

“Часто ми намагаємося звинуватити членів цієї спецради в тому, що вони щось спотворили, але насправді їм приходить якийсь пакет документів. Вони не перевіряють, наскільки ці документи є достовірними”, – пояснив він.

Нагадаємо, депутат від “Опозиційної платформи – “За життя” Ілля Кива 26 квітня захистив кандидатську дисертацію. Члени Наукової ради проголосували за присвоєння йому наукового ступеня. Але остаточне рішення має прийняти МОН.

Кандидатська дисертація нардепа Іллі Киви має назву “Механізм впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС і України)”.

На захист дисертації журналістів пропускали лише за списками. Так, першими пропустили журналістів медведчуківських телеканалів: Newsone, “112 Україна”, ZIK та “Прямий незалежний”.

Окрім того, під час захисту дисертації Кива осоромився. Так, один з членів приймальної комісії поставив депутату запитання, однак той уникнув відповіді та сказав, що відповість на нього у наступній роботі.

Наукового керівника Киви Володимира Гурковського, який допомагав депутату із кандидатською роботою, вже звільнили з роботи.