Сполучене Королівство налаштоване допомагати Україні захищати себе і в процесі відбудови країни.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вірить, що Збройні сили України можуть повернути нещодавно окуповані Росією території і анонсує нову військову допомогу.

Про це Джонсон повідомив у Twitter за підсумками розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Зокрема, британський прем’єр розповів найсвіжішу інформацію про здобутки зустрічі лідерів “Великої сімки” і саміту НАТО, які відбулися минулого тижня.

“Я вірю, що українські військові можуть повернути території, нещодавно захоплені силами Путіна. Сполучене Королівство налаштоване допомагати Україні захищати себе і в процесі відбудови”, – наголосив Джонсон.

“Незабаром прибуде більше військової допомоги зі Сполученого Королівства”, – додав глава британського уряду.

Також прем’єр-міністр Великобританії анонсував передачу Україні 10 самохідних артилерійських систем.

“Президент Зеленський розповів про поточну ситуацію в Україні та останні російські поступи. Прем’єр-міністр розповів найновішу інформацію про останню військову техніку Британії, у тому числі про 10 самохідних артилерійських систем і курсуючих боєприпасів (дронів-камікадзе), які повинні прибути найближчими днями та тижня”, – наголошується в повідомленні.

Також вони обговорили питання щодо експорту українського зерна.

Зокрема, лідери погодилися з важливістю вивезення українського зерна якнайшвидше.

Джонсон заявив, що Британія продовжує тісно співпрацювати з партнерами щодо наступних кроків і готова допомогти у будь-який можливий спосіб.

Як повідомлялося, Шотландія та Вельс ухвалили рішення виділити військову допомогу Україні на загальну суму у 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Про це написав у Twitter прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

“Уряд Вельсу виділив 35 мільйонів на військову підтримку Україні, а валлійські сім’ї прийняли 3000 біженців” – йдеться у повідомленні.

Він додав, що 65 мільйонів фунтів виділила і Шотландія, також оголосивши про готовність прийняти біженців з України.

“Я щойно розмовляв із першою міністеркою Шотландії Ніколою Стерджен, аби проголосити успіх співпраці Великої Британії з підтримки України. Я подякував уряду Шотландії за внесок у розмірі 65 мільйонів фунтів у збільшення військової допомоги Великої Британії Україні до 2,3 мільярда фунтів та зусилля з надання житла 6000 українських біженців” – написав Джонсон.

Додамо і те, що раніше, уряд Великої Британії виділив Україні ще 1 мільярд фунтів стерлінгів (близько 1,2 мільярда доларів) для забезпечення ведення наступальних операцій.

Як повідомляє пресслужба британського уряду, про це на саміті НАТО 30 червня заявив прем’єр-міністр королівства Борис Джонсон.

“Це збільшення фінансування ознаменує новий етап у підтримці міжнародної спільноти України. Він буде спрямований на створення можливостей, включаючи складні системи протиповітряної оборони, безпілотні літальні апарати, інноваційне нове обладнання для радіоелектронної боротьби та тисячі одиниць життєво важливого спорядження для українських солдатів”, — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на електронний лист офісу прем’єр-міністр королівства, цей пакет допомоги збільшить загальну військову підтримку Великобританії з початку війни до 2,3 мільярда фунтів стерлінгів (2,8 мільярда доларів), що, за словами уряду, перевершує допомогу будь-якої іншої країни, окрім США.

“Зброя, техніка та навчання Великобританії трансформують захист України від цього нападу”, — йдеться у заяві Джонсона.

В офісі Джонсона також наголосили, що додаткове обладнання є першим кроком, який дозволить Україні перейти у наступ проти сухопутних військ Росії з метою відновлення суверенітету. Британія раніше тижня також оголосила про нову програму підготовки українських збройних сил, нагадує Bloomberg.

При цьому військова підтримка є доповненням до гуманітарної та економічної допомоги у розмірі 1,5 мільярда фунтів стерлінгів, наданої Україні з лютого, заявили у Великій Британії.