У команді президента Володимира Зеленського назвали умову закінчення війни між Росією та Україною на вигідних для Києва умовах, які дозволять відкинути окупантів із захоплених українських територій. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що для досягнення цієї мети українській армії потрібен паритет у тяжкому озброєнні з російськими окупаційними військами.

На своїй сторінці в соціальній мережі Twitter він опублікував список важкої зброї, яка потрібна Києву від західних партнерів.

У зазначеному списку артилерійські установки, реактивні системи залпового вогню, танки, бронетехніка та дрони. Подоляк додав, що найближчої середи в столиці Бельгії буде організовано зустріч Контактної групи міністрів оборони, на якій можуть бути прийняті необхідні Україні рішення щодо постачання важких озброєнь. Україні потрібні тисяча гаубиць калібру 155 мм, триста реактивних систем залпового вогню, пів тисячі танків, дві тисячі одиниць бронетехніки і тисяча дронів.

“Буду прямолінійним. Щоб закінчити війну та викинути Росію з України нам потрібен паритет важкої зброї: 1000 гаубиць калібру 155 мм; 300 РСЗВ; 500 танків; 2000 одиниць бронетехніки; 1000 дронів.

15.06 у Брюсселі буде зустріч Контактної групи міністрів оборони. Очікуємо на рішення”.

“Чекаємо на рішення”, – підкреслив він.

Інформаційні агенції зазначають, що під час зустрічі глава Пентагону Ллойд Остін проведе засідання з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО.

Раніше, міністр оборони України Олексій Резніков відзвітував про те, яку зброю Україна вже отримала і яку зброю хотіла б отримати. 

“Радий повідомити, що до виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ “Краб”. Після гармат М777 та FH70, САУ “Ceasar” та М109А3 – це 5-й вид артилерії 155-мм калібру, який нам вдалося залучити”.

Резніков уточнив, що Міністерство оборони вже забезпечило постачання до Збройних сил України понад 150 артилерійських платформ 155-мм калібру.

За словами міністра, запаси снарядів цього калібру вже на 10% переважають запаси снарядів великих калібрів радянського типу, які були станом на 24 лютого 2022 року. При цьому ефективність цих снарядів вища, ніж радянських зразків, тому менший розхід.

Одночасно до Збройних Сил України було поставлено понад півсотні гармат інших значних калібрів, а також снарядів до них, які складають понад 75% обсягу, що був на початку повномасштабного російського вторгнення.

“Десятки одиниць РСЗВ радянського зразка та десятки тисяч снарядів, сотні мінометів і сотні тисяч пострілів до них укріпили нашу оборону за цей період. За постачанням до ЗСУ танків та іншої бронетехніки радянського зразка, що сумарно вже рахується на сотні, Міноборони України конкурує за лідерство з російською армією”.

Міністр подякував ДК “Укроборонпром”, фахівці якого відновили чи поставили на службу ЗСУ “сотні одиниць військової та спеціальної техніки, зокрема – трофейної”.