Останні події, пов’язані із заборонами телеканалів Медведчука підірвали політичну ситуацію в країні і змусили по-новому поглянути на президента Зеленського і його супротивників, пише політолог Віктор Небоженко.

Здавалося б, після потужного, несподіваного удару по могутньому і недоторканому Медведчуку президенту України Зеленському нічого не залишається, як бути сильними, рішучим, інакше «п’ята колона» в ЗМІ та державних органах його швидко заженуть в «п’ятий кут» з якого виходу немає.

Президент Зеленський, не втрачаючи темпу і напряму, повинен швидко рухатися, відповідно до «Плану А», вирішуючи інші невідкладні і складні політичні завдання.

Ось, наприклад, ймовірний шорт-лист політичних цілей президента Зеленського:

– нарешті знайти пристойного прем’єр-міністра для Кабміну, замість «механічного» Шмигаля,

– відкрито погрожувати олігархам націоналізацією, вимагаючи від них нейтралітету в політиці.

– зловити невловимого суддю Вовка – символу суддівського феодалізму, він набагато небезпечніше Тупицького

– розбудити губернаторський корпус, який перетворився на відстійник для слабких чиновників,

– запропонувати укласти договір про ленд-ліз між США або іншими країнами і Україною,

– змусити Єрмака перестати «дружити» з Козаком, генералом ГРУ РФ

– «розібратися» з Конституційним судом,

– покарати елітних корупціонерів, які торгують з ОРДЛО,

– швидко провести реорганізацію СБУ,

– реанімувати НАБУ,

– загасити генеральський конфлікт в армії,

– змусити Авакова публічно довести свою лояльність до президента,

– заспокоїти спікера ВР Разумкова,

– вигнати найбільш одіозних депутатів з більшості СН або навіть з парламенту,

– провести публічну люстрацію вищого чиновництва щодо їх геополітичних орієнтації і подвійного громадянства країни – агресора і багато іншого.

Замість цього президент вирішив поговорити з народом, не розуміючи, що нам потрібні не його приємні, правильні слова і обіцянки, а конкретні справи по наведенню порядку в країні. Тим більше, що тексти його виступів, найчастіше, слабкі – немає президентського стилю. Інакше «кіна не буде».

Поки президент Зеленський лише анонсував 30 щотижневих форумів з найважливіших питань. Ні, це не помилка – Зеленському хочеться поговорити з кимось про щось важливе. Але Україна чекає вчинків, а не яскравих слів і приємного спілкування – немає часу ні у країни, ні у президента Зеленського. Але він цього, мабуть, не розуміє.

Зеленський намагається апелювати до лояльної, привітної частини громадськості, а через неї до серця свого електорату. Але Україна чекає від нього «президентських» вчинків і рішучих дій, а не розмов. Всі давно сказано, залишилося тільки виконати, а не обговорювати.

Це було б хорошим подарунком президента Зеленського народу до 30-річчю Незалежності України.

Відзначимо, що під час поїздки на Донбас Президент Володимир Зеленський наголосив, що рішенням Ради національної безпеки і оборони України накладені санкції на телеканали, які фінансуються з тимчасово окупованої території та з держави-агресора.

«Наші телеканали не закривали. Ми закривали їхні», – зазначив Глава держави на прес-брифінгу під час робочої поїздки на Донбас у відповідь на питання, чи закриватимуть телеканал «НАШ».

На уточнення, чи підпише Президент закон про колаборантів, ініційований фракцією партії «Європейська Солідарність», якщо він буде проголосований у парламенті, Володимир Зеленський відповів:

«У цієї партії була можливість закрити канали, які фінансуються грошима з тимчасово окупованої території і з Російської Федерації, ще у 2018 році. Вони цього не зробили. Тому, мені здається, будь-які подібні законодавчі потуги є тільки потугами, бо будь-який лідер повинен робити серйозні кроки, а не просто говорити».