Для виселення віпів з державних дач в Офісі президента готові використовувати навіть формальні приводи. Термін роботи аудиторів – до 28 травня.

В елітних селищах Конча-Заспа і Пуща-Водиця почався аудит, анонсований президентом Володимиром Зеленським. Для виселення екс-чиновників, які орендують там держдачі ще з часів Кучми-Януковича, будуть використовувати формальні приводи: борги за оренду і комунальні послуги, незаконну перебудову будівель і самозахоплення територій. Цю схему вже випробували на декількох віп-жителях.

Щоб виселити з держдачі відстороненого від посади голови КСУ Олександра Тупицького, адміністрації Конча-Заспи знадобилося півроку. Договір з ним розірвали ще восени 2020 року: він п’ять місяців не платив за користування і шість місяців за комуналку. Тупицький так не хотів залишати давно обжиті квадратні метри, що пішов в суд. І звільнив будинок тільки в квітні.

Якщо Зеленський почне велике переселення, таких судових процесів буде більше. В оточенні президента говорять, що до цього готові. “Це право кожного громадянина – звертатися до суду”, – пояснює LIGA.net нардеп від Слуги народу Андрій Мотовиловець.

Успіх в судах безпосередньо залежить від умов розірвання, прописаних в договорах оренди. А їх ніхто не бачив, пояснює LIGA.net виконавчий директор Transparency International Україна Андрій Боровик: “На практиці будь-які питання можна вирішувати через суд. А потім приходити з виконавцями і виселяти мешканців”.

Зеленський анонсував аудит минулого тижня після РНБО. Хоче встановити перелік осіб, які десятиліттями проживають на державних дачах будинків відпочинку Конча-Заспа і комплексу відпочинку Пуща Водиця. В цілому це більше 100 держдач і резиденцій.

За словами Зеленського, тут живуть десятки колишніх суддів і прокурорів, митників і силовиків, інших давно забутих “ексів”. Наприклад, перераховував президент, це екс-нардеп від ПР Ландик, екс-нардеп Батьківщини і Народного фронту Васюник, скандальний екс-міністр освіти Табачник (який в 2014 році втік до Росії), екс-міністр охорони здоров’я Богатирьова (до 2016 року була в розшуку Інтерполу), екс-віце-прем’єр Гройсмана і Яценюка – Зубко і “навіть директор департаменту корпорації Богдан Ільїн”.

Ці люди роками користувалися держмайном в Конча-Заспі і Пуща-Водиці як своєю приватною власністю, – розповідає LIGA.net про майбутній аудиті джерело в Офісі президента: “Незалежно від статусу і юридичних підстав, заїхавши на держдачі, вони щиро вважали, що це довічно . Вони перебудовували, ставили паркани, захоплювали прилеглу територію, ламали інженерні мережі “.

За словами співрозмовника на Банковій, це не завжди були держслужбовці. Частина – чисто “комерційні жителі” і бізнесмени.

Як повідомили LIGA.net в Комплексі відпочинку Конча-Заспа, зараз в елітному селищі живуть під 200 “ексів” і діючих чиновників. Ось повний список орендарів на 18 травня 2021 року:

У списках – десятки відомих як в минулому, так і в сьогоденні прізвищ. Наприклад, Демченко Р.М. – ймовірно, перший заступник секретаря РНБО і колишній заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко. Нещодавно він фігурував у скандалі: його ім’я згадувалося в зв’язку з можливою підготовкою “харківських угод” в період Януковича. Фесенко – колишній нардеп від Партії регіонів. Близнюк – екс-нардеп Януковича, екс-міністр ЖКГ. Пустовойтенко – колишній прем’єр-міністр України ще часів Кучми. Кінах – п’ятий секретар РНБО і 18-й міністр економіки. Пасенюк – швидше за все, Макар Пасенюк, колишній радник Порошенка, керуючий партнер Investment Capital Ukraine. Звягільський – екс-нардеп і колишній перший віце-прем’єр. Омельченко – колишній мер Києва. Горбулін – екс-секретар РНБО. Білозір – екс-нардеп і колишній міністр культури. Мельник – екс-міністр аграрної політики (уряд Януковича), з 2010 року перший заступник голови правління Миронівського хлібопродукту. Бурмістенка Ю.М. – людина з таким прізвищем є радником гендиректора ДТЕК Ахметова.

А ще – колишній спікер Литвин, колишній глава КСУ Головін, екс-міністр юстиції Лавринович, екс-глава СБУ Гайсинський, екс-віце-прем’єр Семиноженко, екс-президент Кучма, екс-спікер Мороз і десятки інших.

У числі жителів Конча-Заспи також значаться Штучний В.В. – швидше за все, екс-керівник апарату Верховної Ради (вже при Зеленському, до липня 2020). Пасенюк, Чубар і Скомороха – екс-судді КСУ. Пристайко – можливо, колишній заступник глави Адміністрації президента Зеленського (кілька місяців 2019 роки) і екс-міністр закордонних справ (уряд Гончарука). Суярко – держсекретар Міністерства соціальної політики (з 2020 року). Багато прізвищ віп-орендарів толком навіть не гугляться.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.