Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак зробив категоричну заяву стосовно поширення РФ інформації про “підготовку України до наступу на Донбас”. Такі кроки він назвав спробою дискредитувати нашу державу на міжнародній арені.

Заяви РФ, підкреслив він, не відповідають дійсності та носять характер цілеспрямованої кампанії з дезінформації. Заяву військового чиновника розмістив Генеральний штаб ЗСУ на сторінці у Facebook.

“Ця кампанія має на посіяти паніку серед населення тимчасово окупованих територій, змінити інформаційний порядок денний для просування геостратегічних інтересів Кремля. Не піддавайтеся на провокації, не поширюйте завідомо неправдиву інформацію і не ставайте інструментом гібридної війни у руках ворога!” – закликав Хомчак.

Він наголосив, що вищим військово-політичним керівництвом України визначено політико-дипломатичний сценарій врегулювання міжнародного збройного конфлікту у Донецькій та Луганській областях як пріоритетний. У той час як звільнення окупованих територій із застосуванням сили неминуче обернеться численними втратами серед цивільних та військових. А такий сценарій є неприйнятним для України.

“Будучи відданою загальнолюдським цінностям та нормам міжнародного гуманітарного права, наша держава на перше місце ставить життя своїх громадян. Вкотре наголошую, що ЗСУ готові до адекватної відповіді як у разі ескалації конфлікту в районі проведення Операції Об’єднаних сил, так і у випадку ускладнення воєнно-політичної та воєнно-стратегічної обстановки навколо України”, – наголосив генерал-полковник.

Чиновник зазначив, що такими своїми діяти Росія штучно загострює і без того напружену ситуацію на Сході з метою досягнення своїх геополітичних цілей. Останнє ж нарощення міжвидових угруповань військ (сил) уздовж державного кордону та на тимчасово окупованих територіях України, зазначив головнокомандувач української армії, використовується Кремлем задля додаткового інструменту тиску.

“На цьому тлі Україну підтримує увесь цивілізований світ. Ми не самі перед обличчям ворога. ЗСУ активно сприяють реалізації євроатлантичного курсу держави. Ми активізували військовий діалог із Альянсом на стратегічному рівні та поглибили співпрацю у Чорноморському регіоні”, – нагадав він.

Хомчак наголосив, що ЗСУ беруть участь у колективних заходах підготовки військових, зокрема НАТО.

“Євроатлантичний вибір України є суверенним правом нашої держави, на яке не має права впливати Росія”, – підсумував Хомчак.

Заява Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака щодо агресивних дій російської…

Опубликовано Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine Пятница, 9 апреля 2021 г.

Нагадаємо, у відповідь на заклики канцлерки Німеччини Ангели Меркель відмовитися від нарощування військової присутності біля кордонів з Україною президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може пересувати збройні сили по країні на свій розсуд.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.