Запорізька ТЕС, що входить до структури холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, порушує законодавство в сфері виробництва електроенергії, що може дестабілізувати енергетичну систему України.

Про це йдеться в листі заступника голови Служби безпеки України Сергія Андрущенко до Кабінету Міністрів. Копію документа ранком суботи, 24 квітня 2021 року, оприлюднив портал Liga.net.

Як зазначено в листі, за останні 12 років на Запорізькій ТЕС відбулося чотири аварійних відключення енергоблоків, через що на електростанції повністю або частково зупинялося виробництво електроенергії.

Останній випадок стався в лютому 2021 року через що жителі міст Енергодар і Дніпрорудне на Запоріжжі залишилися без електроенергії і постачання води на дві години.

За фактом події причини аварії почала вивчати спеціальна комісія, до якої увійшли представники ТЕС, Держенергонагляду та Укренерго. Як стверджується в документі, ця комісія за підсумками ревізії виявила на електростанції ряд порушень, які впливають на надійність її роботи.

Серед причин аварії в листі називаються “недоліки проектної схеми електричних з’єднань” з підстанцією Запоріжжяобленерго, застаріле і ненадійне обладнання на ТЕС і запуск на електростанції після капремонту енергоблоку №2 з порушенням правил технічної експлуатації.

За підсумками перевірки Запорізької ТЕС нібито рекомендували реконструювати ряд своїх об’єктів, але “фактично жоден з них не доведений до реального втілення”.

“Ненадійна робота Запорізької ТЕС підсилює загрозу операційної безпеки Об’єднаної енергетичної системи України і порушує безпеку поставок електроенергії …”, – заявили в СБУ.

Зазначеним листом Андрущенко рекомендував Кабміну доручити Міністерству енергетики розробити програму з реконструкції та модернізації Запорізької ТЕС.

На думку заступника голови СБУ, це не дасть дестабілізувати стійкість енергосистеми країни і завдати шкоди об’єктам критичної інфраструктури.

Відзначимо, що Володимир Зеленський пішов на недоторканного Ріната Ахметова. Саме так. Олігарх, одним з найбільших талантів якого було вміння домовлятися з усіма українськими президентами, незабаром може втратити десятки мільярдів гривень.

У пошуках додаткових коштів для наповнення бюджету, не сподіваючись на допомогу МВФ, президент вирішив заглянути в кишені найбільш заможних громадян України. Кишеня донецького олігарха виявилася найглибшою.

“Ми готуємо пакет змін до Податкового кодексу. Найближчим часом будемо подавати. Я не буду поки розкривати деталі, але ми хочемо зробити так, щоб ті, хто був “дуже хитро зроблений”, платили податки в нашій країні”, – повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Згадані міністром напрацювання дозволять втілити в життя плани Зеленського. Номінальним розробником змін є Мінфін, але ініціатива “розширити базу та адміністрування податків” належить Офісу президента. Відповідав за наповнення нової податкової концепції також голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Президентську ініціативу офіційно називають “податковою реформою”, але більш уживаною серед розробників є інша назва – “антиахметівський законопроєкт”.

Від змін податкового законодавства в уряді загалом розраховують отримати додаткові 50 млрд грн лише за рік.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.