Крім міністерств економіки, інфраструктури та охорони здоров’я, чиї керівники змінилися минулого тижня, крісло розгойдують, причому серйозно, і під абсолютним довгожителем Кабміну, главою МВС Арсеном Аваковим. Співрозмовники, близькі до Банкової, хто говорить про протистояння, яке веде міністр і керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Втім, напруга очевидна вже і без жодних інсайдів. Які ризики виникають у черговому загостренні і чи вдасться зрушити з крісла главу МВС на цей раз, дізналися “Вести”.

Привіти міністру

В ході прес-конференції президента минулого четверга сигнал тривоги для Арсена Авакова пролунав чітко.

“Мені не все одно (що буде з фігурантами” справи Шеремета “. – Авт.) – якщо засудили незаконно, то ви знаєте, я буду серйозно говорити з міністром Аваковим. Чи може він залишитися в такій ситуації. Він це знає, і ми розуміємо всю складність цього процесу “, – відрізав президент.

Але це, зрозуміло, далеко не перший “привіт” міністру, якого за рівень апаратного ваги в Кабміні називають “не першим, але й не другою” – на нього, за різними даними, орієнтуються від 5 до 8 членів Кабміну з 23. Відставку глав Мінінфраструктури Владислава Криклій та МОЗ Максима Степанова минулого тижня також називають спробою ослаблення Авакова.

В свою чергу ексгенпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що міністр Арсен Аваков став настільки впливовим, що загрожує самому Офісу президента, тому голові МВС уже шукають заміну.  Головною причиною того, що міністра досі не звільнили, він назвав відсутність голосів у парламенті під голосування за відставку Авакова.

«Зеленський опирався на Авакова, але зараз він для Офісу становить певну загрозу, оскільки він занадто сильний для них, і він є єдиним, хто фактично незалежний від Офісу в Уряді. Чому вони не зробили цього [не звільнили його] досі? Тому що немає голосів у парламенті. Як тільки буде впевненість, що ці голоси будуть, я думаю, що кар’єра міністра закінчиться. Наскільки я знаю, уже іде дискусія про ім’я нового міністра внутрішніх справ, про те, хто може його замінити», – сказав Рябошапка.

На питання, чи називаються вже конкретні імена, ексгенпрокурор відповів ствердно.

Нагадаємо, на днях політичний оглядач Володимир Цибулько заявив, що у стосунках між Зеленським та Аваковим намітився розкол, судячи із вчорашньої прес-конференції Президента. Принаймні те, що за провальну аваківську версію справи Шеремета довелося публічно червоніти не Авакову, а Зеленському, в ОП можуть використати, щоб хоча б обмежити апетити аж надто самостійного міністра.