На початку 2021 року знову активно почали обговорювати справу про вбивство Павла Шеремета через публікацію плівок, що вказують на ймовірного замовника – білоруські спецслужби. Чоловік, який передав їх журналістам й українським правоохоронцям, готовий дати свідчення в Офісі генпрокурора.

Цим чоловіком є колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар. Про свою готовність до співпраці він сам розповів у коментарі “Суспільному”.

Нині він проживає в одній з держав Європейського Союзу, в якій саме – не говорить з міркувань безпеки. Ігор Макар розповів, що передав записи українській поліції в грудні 2020 року.

Ми робили все, щоби дати розголос, а найголовніше – щоб завершити розслідування цього злочину й довести, що до цього причетні спецслужби Білорусі, – пояснює свій вчинок чоловік.

Він підкреслив, що поки з ним не проводили офіційного допиту, але вже зв’язувалися українські спецслужби. Чоловік надав свою згоду на співпрацю.

“Я готовий дати свідчення в Генеральній прокуратурі України (Офісу генпрокурора – ред). Також я сказав, що свідчення готовий надати колишній співробітник, який зараз виїхав у країну Євросоюзу. Я планую прилетіти у Київ, але не знаю, коли”, – розповів Ігор Макар.

Нагадаємо, 4 січня світ побачив запис розмов, які вказують на те, що вбивство Павла Шеремета могли готувати білоруські силовики.

Журналісти опублікували записи, де у 2012 році вбивство білоруса обговорював начальник Комітету держбезпеки Білорусі Вадим Зайцев. Він хотів розправитися з журналістом саме в такий спосіб, в який це зробили через 4 роки.

Тоді українська поліція розповіла, що мала ці записи ще з грудня 2020 року. Тож наразі триває розслідування щодо ймовірних замовників злочину.

Натомість стверджують, що нові викриття жодним чином не вплинуть на долю Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко. Мовляв, це лише підтверджує, що вони “діяли на чиєсь замовлення”.

В свою чергу, Двоюрідна сестра Павла Шеремета Оксана Мозгунова відреагувала на інформацію про те, що до вбивства журналіста причетні спецслужби Білорусі.

Жінка вважає, що до вбивства причетні «не прості смертні».

«Так, я вже прочитала останні новини, які стосуються вбивства Павла. Як я вважаю? Я не можу відповісти ні «так», ні «ні» на питання про те, чи можуть до вбивства бути причетні правоохоронці. Ми вже 150 раз думали про те, хто і чому вбив Павла», – пояснила вона.

Жінка зазначила, що в останні роки Шеремет «не чіпав Білорусь», навіть не приїжджав туди.

«Є багато розбіжностей, є ряд версій. Одні кажуть, що вбивці – з Білорусі, другі твердять, що з Росії, треті впевнені, що з України. Хто б це не був, нам від цього легше не стане. Але я впевнена, що цим займалися не прості смертні», – підкреслила Мозгунова.