Офіційний Вашингтон розглядає можливість розширення оборонної допомоги Україні та відрядження військових радників, аби запобігти новому російському вторгненню.

Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела.

Ідеться, зокрема, про передачу Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin і мінометів, систем ППО Stinger, а також частини військової техніки, яка раніше призначалася Афганістану.

Відповідаючи на запитання журналістів про військову активність РФ, речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація в останні тижні «активно взаємодіє з європейськими союзниками й партнерами, у тому числі з Україною». Вона додала, що США також провели переговори з російськими офіційними особами стосовно України та російсько-американських відносин загалом.

Як зазначається, голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі в понеділок мав телефонну розмову з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

«Представники США також поділилися з українськими високопосадовцями доказами того, що Росія через ФСБ веде деструктивну діяльність всередині України, з метою викликати незадоволення адміністрацією президента Володимира Зеленського», – йдеться в публікації.

Окрім того, інформує CNN, в контексті останніх провокацій Росії законодавці США з обох партійних таборів підготували поправки до оборонного закону на 2022 рік.

Зокрема, поправка, запропонована головою комітету Сенату з міжнародних відносин Бобом Менендесом, передбачає «істотні нові санкції», які мають бути запроваджені Байденом проти високопосадовців Кремля включно з Путіним у разі посилення військової ескалації Росії проти України. Як додає CNN, поправка також стосується запровадження додаткових санкцій проти російського газопроводу Nord Stream 2.

Окрім того, американський уряд на чолі з президентом США Джо Байденом уважно стежить за розвитком подій навколо України та опрацьовує ситуацію на щоденній основі.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив перший заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Дерек Хоган.

«Народ України не повинен почуватися самотнім», – зазначив високопосадовець Держдепу під час меморіального заходу біля пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 років у центрі Вашингтона.

Він запевнив, що ситуація навколо України «наразі є питанням, яке опрацьовується на щоденній основі» на найвищому рівні американського уряду, в тому числі в офісі президента Байдена.

За його словами, непохитна підтримка України з боку США, про яку заявляли в американській адміністрації, залишиться незмінною. «Це означає, що Сполучені Штати стоять разом з Україною, щоб захистити її суверенітет і територіальну цілісність», – наголосив Хоган.

Він додав, що підтримка США є багатогранною: крім сфери безпеки й оборони, вона охоплює допомогу на інших напрямах, у тому числі в реалізації політичних та економічних реформ.

Представник Держдепу від імені уряду США вшанував пам’ять жертв Голодомору, штучно створеного радянським режимом. За його словами, розташування меморіалу жертвам цієї трагедії в центрі Вашингтона символізує, що американський народ стоїть разом з українським і прагне, аби така катастрофа ніколи не повторилася.

У цей же час Кремль заявив у вівторок, що будь-яке рішення Сполучених Штатів надіслати військових радників і більше озброєння в Україну посилить напруженість.

Про це журналістам сказав речник Кремля Дмитрій Пєсков, пише “Європейська правда” з посиланням на російське агентство “Интерфакс”.

За словами, Пєскова, в Україну вже “прибувають військові радники, надходять системи озброєнь не лише зі Сполучених Штатів, а й інших країн НАТО”.

Пєсков підкреслив, що “все це, звичайно ж, веде до подальшого нагнітання”.

Він також заявив, що Москва не виношує жодних планів щодо нападу на когось.

“Ми вже неодноразово заявляли на різних рівнях, що Росія не збирається ні на кого нападати, Росія не виношує жодних агресивних планів, і абсолютно неправильно заявляти про зворотне”, – сказав Пєсков.

Як раніше повідомлялось, в ГУР Міноборони України розповіли, що РФ сконцентрувала понад 92 тисячі військовослужбовців біля кордонів з Україною і готується атакувати до кінця січня – початку лютого.