Новий президент США Джо Байден продовжує формувати свою Адміністрацію. На даний момент Сенатом підтверджені 10 кандидатур на вищі посади в Адміністрації, ще 23 вакантних місця чекають на своїх керівників.
Журналісти видання “Апостроф” вже писали про ключове призначення в Адміністрації Байдена – про нового держсекретаря США Ентоні Блінкена. Станом на 1 березня, вже видно, що прогнози щодо його діяльності переважно втілилися в реальність: Блінкен проводить активну роботу з українського питання.
Як відомо, в Адміністрації Президента США “закривають” ключові сектори державної служби США. Нова адміністрація Байдена працюватиме за кількома напрямками. Перший напрямок – це сектор національної безпеки США. Далі йде економічна політика, медицина, освіта тощо. Поки що за цими напрямками більшість місць – вакантні.
Найбільше призначень в Адміністрації Президента США вже проведено в рамках сектора національної безпеки. Так, Ентоні Блінкен став Держсекретарем, Джейк Салліван – радником з національної безпеки, міністром оборони затверджений Ллойд Остін, секретарем внутрішньої безпеки став Олександр Майоркас, директором національної розвідки призначена Ейпріл Хейнс, а послом в ООН затверджена Лінда Томас-Грінфілд.
11 січня 2021 року президент Джо Байден оголосив про призначення Бернса на пост директора ЦРУ.
Примітно, що майбутній директор ЦРУ, який схоже влаштовує Сенат США, в Україні став відомий тим, що в лютому 2020 року був одним з підписантів плану “12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні”, щодо стратегії припинення війни на Донбасі. Цей документ готувався, зокрема, на базі Мюнхенській конференції з безпеки, викликавши бурхливу реакцію у так званих “правих”, а глава Мюнхенській конференції Вольфганг Ішингер навіть потрапив до списку українського “Миротворця”. Це при тому, що крім нього, а також Вільяма Бернса, підписали цей документ екс-міністр оборони Британії Дес Браун та інші відомі політики і міжнародні експерти.
Бернс, який на той момент був главою американського аналітичного центру “Фонд Карнегі за міжнародний мир” також потрапив в “чорні списки” в Україні. За нашою інформацією, Посольство США жорстко поставило перед українськими чиновниками, контролюючими праворадикалів, вимога видалити американських громадян з “миротворця”. І після такого вимоги Вільям Бернс і кілька американців були видалені з сайту і в даний час не фігурують на “миротворців”. Ось така принциповість “миротворців”. Хоча, осад від історії з “Миротворцем” і атаками радикалів у Бернса та інших учасників ініціативи “12 кроків” залишився. Багато з них сприйняли атаки і включення їх в “Миротворець” як особисту образу і обурені тим, що дії праворадикалів та хейтерів так і не були покарані.
Існування української бази “Миротворець” та потрапляння до неї видних зарубіжних політиків, котрі підписали план по завершенню війни на Донбасі, викликає безліч питань. Раніше ЄС в своїй резолюції висловлював жаль з приводу того, що “політичний клімат в Україні погіршився, коли залякування, мова ворожнечі і політичний тиск широко використовуються в політичних цілях; настійно закликаємо владу рішуче засудити і заборонити діяльність екстремістських і груп і веб-сайтів, які розпалюють ненависть, таких як “Миротворець”, які розпалюють напруженість в суспільстві і неправомірно використовують особисті дані сотень людей, включаючи журналістів, політиків і членів груп меншин”.
Ресурси, подібні до “Миротворця”, лише підсилюють аргументи російської пропаганди, які малюють Україну як притулок праворадикалів і маргіналів. “Миротворець” та інші хейтери, які нападають на будь-які миротворчі ініціативи, прекрасно лягають в цю канву, а образ України як дикої країни агресивних молодиків поступово приживається в сприйнятті нас на Заході. Досить подивитися кілька останніх серіалів “Нетфлікс” про те, як там описують майбутнє України.
Чи згадає новий глава ЦРУ своїх кривдників? Напевно, його знання про Україну достатні, щоб розуміти, що “Миротворець” та хейтери є лише найбільш агресивною частиною українського суспільства, але точно не являють собою його більшість. Також новий глава ЦРУ точно знає, що і “Миротворець”, і інші радикальні групи в Україні знаходяться під прямим контролем деяких українських чиновників, що займають високі посади в правоохоронних органах. І той факт, як слухняно “Миротворець” видалив американських громадян зі своїх сторінок на вимогу посольства США тільки є додатковим доказом, що проблему потрібно вирішувати в корені – з тими, хто стоїть за спиною і маніпулює “миротворцями” та іншими диванними патріотами.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.