Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов нагадав заступнику голови Радбезу Росії Дмитру Медведєву, що Крим – українська територія і обов’язково буде деокупований.

Данілов відповів на заяву представника російської влади, що “спроби посягнути на окупований РФ півострів Крим будуть розглядатися як оголошення війни Російській Федерації”.

Потрібно бути зовсім хворим, щоб присвоїти собі тимчасово окупований Крим. Така спроба буде розцінюватись як початок Третьої світової.

Хочу заспокоїти пана Медведєва: “Крим ваш” може бути тільки в хворій антисемітській, українофобській уяві окремих кремлівських діячів, і ніякої спроби не буде. Повернення тимчасово окупованої території Криму буде проведено без спроб, одразу. Без поваги, Олексій Данілов, – написав Данілов у Twitter.

У Росії продовжує підгорати на фоні мізерних здобутків, яких країна-агресорка досягнула за 4 місяці війни. Тож там продовжують маніпулювати та вводити людей в оману. Так, заступник глави ради безпеки Росії Дмитро Медведєв вирішив озвучити чергову погрозу.

Експрезидент Росії Дмитро Медведєв не знає вже, за що чіплятись. Тож найкраще, що він може зараз зробити, – озвучувати фейкові та маніпулятивні заяви. Таким чином він буцімто намагається виправдати звірства, які країна планує чинити надалі.

Для нас Крим – частина Росії. І це – назавжди. Будь-яка спроба зазіхнути на Крим – це оголошення війни нашій країні. І якщо це робить країна, що входить до НАТО, це конфлікт з усім Північноатлантичним альянсом. Третя світова війна. Тотальна катастрофа, – сказав Медведєв в інтерв’ю газеті “Аргументи та факти”.

Себто він фактично назвав Україну членом НАТО. Але ця інформація є не лише відвертою брехнею, а й маніпуляцією. На це звернули увагу у Центрі протидії дезінформації.

Нагадаємо, що наша держава дійсно прагне вступити в НАТО. Ба більше, це закріплено в Конституції України. Але наразі про можливість стати частиною Альянсу не йдеться. Тож ми є ані кандидатами, ані членами НАТО.

Водночас слід розуміти, що в Росії не просто так часто вживають слова Україна та НАТО в одному реченні. Це своєрідна можливість виправдати недолугість “другої армії світу”, а також неможливість досягнути поставлених перед собою цілей. Тож необхідно звинуватити не стільки наших військових, скільки міфічну допомогу від НАТО.

Водночас Медведєв абсолютно не побоюється вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. Мовляв, Росія і так розташована поблизу країн, які входять до Альянсу. Тож у країні-агресорці просто готуватимуться до можливих атак.

Україна у НАТО буде значно небезпечнішою. Відповідну думку він висловив, порівнюючи нашу державу в Альянсі та тих же Швецію та Фінляндію, які вже подали заявки.

Що ж стосується погроз третьої світової війни, то вони теж регулярно сиплються. Відповідні тези транслюють пропагандистські ЗМІ ледь не щоденно. Не виключено, що таким чином місцеве населення готують до можливого сценарію розвитку подій.

Але слід розуміти, що він малоймовірний. Російські військові не можуть дати ради собі з Україною. І їхній ресурс не безлімітний. Тож вв’язатись у війну проти цивілізованого Заходу Росія просто фізично не зможе.