Годину тому! Данілов жорстко відповів Спартц: запит до Байдена обернувся міжнародним скандалом! | Корупція Інфо
Автор: / 13/07/2022

Годину тому! Данілов жорстко відповів Спартц: запит до Байдена обернувся міжнародним скандалом!

На днях розгорівся неабиякий скандал, пов’язаний з заявами конгресвумен Вікторії Спартц стосовно Андрія Єрмака. В РНБО уже прокоментували її вимогу звільнити главу Офісу Президента.

В інтерв’ю секретар РНБО Олексій Данілов підкреслив, що Вікторія Спартц має право робити відповідні заяви та запити. Водночас в Україні відсутні документи, які б підтверджували припущення конгресвумен.

Данілов підкреслив, що немає абсолютно нічого дивного у зверненні Вікторії Спартц до Джо Байдена. Він зауважив, що парламентар у демократичних країнах має право звертатись або до президента, або до голови уряду чи інших посадовців. Це робиться задля отримання роз’яснень з тих питань, які їх цікавлять.

Для України ця практика також не є чимось новим. У нашій державі є поняття депутатський запит. Тож, припускає Данілов, звернення Спартц – ним і є. А це означає, що чогось екстраординарного у її заяві або проханні немає.

Секретар РНБО зауважив, що не буває дня, щоб від депутатів не надходив запит. Ба більше, він нагадав про процедуру звернення. Вона передбачає, що упродовж певного терміну потрібно надати відповідь народному обранцю.

Данілов підкреслив, що документів в апараті РНБО, які б стосувались причетності Єрмака до росії, немає.

Коли такі документи будуть, ми обов’язково маємо повідомити суспільство. На сьогодні у нас таких документів не існує, – підкреслив він.

Нагадаємо, що перевірити можливі зв’язки Андрія Єрмака з росією Спартц попрохала 8 липня. Тоді й з’явилось її звернення до президента США Джо Байдена. Конгресвумен не забула також про заступника глави Офісу Президента Олега Татарова.

Вікторія Спартц, мовляв, не безпідставно зробила відповідне звернення до глави держави. Вона зауважила про “різноманітну розвідувальну інформацію щодо дій пана Єрмака в Україні та його ймовірних зв’язків з росією”.

Конгресвумен додала, що “Єрмак викликає багато занепокоєнь”. Мовиться не лише про політиків у США, а й за її межами. Не оминула вона увагою той факт, що високої думки про главу ОП радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван.

Зауважимо, що в МЗС на це відреагували досить гостро. Спікер міністерства Олег Ніколенко попрохав Спартц не поширювати кремлівські наративи. Ба більше, він припустив, що відповідні заяви конгресвумен можуть негативно вплинути на надання Україні зброї. Мовляв, процес може стати ще більш забюрократизованим, що сповільнить отримання нашою державою необхідного для протистояння ворогові.

Але на цьому Спартц не зупинилась. Через кілька днів вона відкрито закликала Єрмака піти у відставку. Конгресвумен підкреслила, що офіційний Київ на чолі з Єрмаком наразі “грають у політику”. Ба більше, її обурило те, що глава Офісу Президента розпочав проти неї “наклепницьку кампанію”.

Та усім діянням конгресвумен є логічне пояснення. Це все лиш внутрішньоамериканська передвиборча кампанія, а Спартц вирішила зіграти на болючій для світу темі. Насправді там кілька історій наклалися одна на одну. Про це 24 каналу розповів політолог-міжнародник та проректор УКУ Дмитро Шеренговський.

За його словами, в листопаді відбудуться вибори й республіканці намагаються активно відвоювати свої позиції для того, щоб взяти сенат та нижню палату. Тому, з одного боку, це розпочалася така передвиборча риторика.

Вікторія не є такою відвертою “трамплісткою”. Її тільки 2 роки тому обрали в палату представників від штату Індіана. Проте вона з достатньо “протрампівською” риторикою. Принаймні ті тези, які він виносив, на них власне вона й виграла. Тому вона буде продовжувати ту лінію, – пояснив Дмитро Шеренговський.

“Водночас група республіканців, які наближні до Трампа, вони розкручують тему, яка повʼязана не тільки із сумнівами щодо України”, – зазначив експерт.

За його словами, вони закидають, що нібито демократи й сам Байден через Україну відмивають кошти. Проте доказів немає, звісно.

Якщо відкинути це внутрішньополітичне поле, її важко звинуватити в якійсь протидії Україні. Адже вона була однією з дуже активних лобісток якраз за підписання ленд-лізу й інших пакетів допомоги. Також активно коментувала й включалася в програму підтримки України, – пригадав Шеренговський.

Він додав, що, з одного боку, цей лист – її власна ініціатива, яка лежить в полі політичних дебатів, що наростають у США. З іншого боку, ті питання, які вона задала, це ж насправді те, що хвилює і нас. Наприклад, не призначення керівника САП. Проте у цій ситуації важлива наша реакція.
Статті по темі