Будь-яке зазіхання на українську мову, як і на закон про мову, загрожує національній безпеці. Це дослівна цитата з рішення Конституційного Суду України.

Саме це обговорили на зустрічі секретар Ради нацбезпеки й оборони України Олексій Данілов та Тарас Кремінь. Про ставлення Данілова до мовного питання мовний омбудсмен розповів в ефірі програми “Перші особи” на 24 каналі.

Ставлення Данілова до мовного питання

За його словами, секретар РНБО дуже добре володіє ситуацією в інформаційному полі України. Він знає, які засоби й методи застосовує “п’ята колона”, щоб впливати на інформаційні вкиди.

“Звичайно, (Данілов мене) почув. Я розумію, що підтримка очевидна. Її не може не бути, тому що питання мови – це питання конституційного порядку”,– зазначив Кремінь.

Він наголосив, що Данілов чудово розуміє, які можуть бути провокації на різних рівнях. А також – те, що інструментарію, який є в уповноваженого з санкцій щодо порушників – недостатньо, якщо говорити про питання національної безпеки.

“Якщо мовиться про системні порушення телеканалами, депутатами місцевих рад, іншими громадянами України, то це набуває того масштабу, який обов’язково має бути предметом можливого розгляду на засідання РНБО”, – відзначив омбудсмен.

До слова, на початку березня 2021 року Данілов відзначив, що англійська повинна стати другою офіційною мовою в Україні. Відповідне рішення необхідно ухвалити для того, щоб убезпечити себе від атак Росії.

На думку Данілова, за 30 років незалежності достатньо уваги на англійську не звернули. Натомість з російською мовою відбувались “політичні загравання”. Данілов також наголосив, що за три десятиліття незалежності України й українську мову не визначили, як фундаментальну та первинну.

І ми за 30 років не звернули увагу на англійську мову, яка має бути обов’язковою другою мовою в країні. Для того, щоб ми з вами були убезпечені від тих атак, від яких ми сьогодні потерпаємо від Російської Федерації”,– сказав Олексій Данілов.

Російській мові було занадто багато уваги

Натомість російській мові приділяли багато політичної уваги, що й “викопало яму” для сьогоднішньої ситуації. Адже саме російською мовою транслює свою пропаганду Москва.

“Знання англійської мови є запорукою незалежності нашої країни. Англійська мова має використовуватися з дитячого садка і школи. Її не треба вчити, її потрібно знати”,– додав Данілов.

Зазначимо, що це не вперше секретар РНБО висловлює таку ідею. Ще раніше, в інтерв’ю Українській правді він наголошував на необхідності введення англійської як другої офіційної. Також Данілов наголошував, що потреби у статусі для російської мови нема.

“У мене є своє бачення щодо багатьох питань. Я його ніколи не приховував і не приховую. Я таким народився вільним у місті Красний Луч, а вулиця виховувала мене певний час,”– говорив секретар Ради нацбезпеки й оборони.

Тоді він навів приклад мовного питання, яке, за його словами, є дуже важливим і принциповим для держави. Зокрема, Данілов заявляв, що жодної російської як офіційної мови бути не може, бо “її не треба знати”.

“Якщо говорити про Україну, то має бути тільки державна українська мова. Чи має бути друга мова в Україні? Звичайно, має бути. Але це має бути англійська мова, яку слід вивчати з дитячого садочка”, – запевняв Олексій Данілов.