Рішення саміту НАТО щодо України – відповідь як тим, хто розганяє “зраду”, так і тим, хто прикрашає реальність. Все гранично чітко: Україна буде членом НАТО і механізмом цього є план дій щодо членства, пише Павло Клімкін у Фейсбук.
Зверніть увагу на формулювання щодо Росії – це не просто “загроза трансатлантичній безпеці”, Росія “продовжує порушувати цінності, принципи, довіру та зобов’язання” спільних документів НАТО – РФ.
Тут теж все гранично чітко. Висновок такий: НАТО не розглядає Україну як частину “сірої зони” між Альянсом та РФ і каже це прямим текстом.
Це чітка відповідь всім зрадофілам. Час і умова наступних кроків залежать від нас і наших перетворень та геополітики. На друге ми наразі маємо обмежений вплив, але перше – маємо зробити все, від нас залежне.
Маніпуляції та імітації тут не спрацюють. Як казав митрополит Андрій Шептицький: “нам важко змінити зовнішні обставини, проте в нашій волі змінити себе”.
Рішення саміту НАТО щодо України – відповідь як тим, хто розганяє “зраду”, так і тим, хто прикрашає реальність. Все…
Опубликовано Pavlo Klimkin Понедельник, 14 июня 2021 г.
Водночас, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своєму Фейсбук зазначає наступне.
Якщо не знати контексту, то вчорашня декларація саміту НАТО в частині України виглядає як нічого особливого – союзники просто підтвердили відданість своєму ж рішенню 2008 року.
Однак оцінка декларації змінюється з нічого особливого на дещо особливе, якщо врахувати три елементи контексту:
1. Ще за пару днів до саміту згадки про ПДЧ для України не було в тексті декларації. Це правда, що ми її буквально вигризли в останній момент завдяки власній наполегливості, чесній розмові з НАТО та твердій підтримці ключових наших друзів.
2. До вчорашнього дня декларації самітів НАТО ухвалювалися 2014-го, 2016-го і 2018 року. У жодній із них союзники ПДЧ для України не згадували. Могли, але не згадували. Хоча в цей час Україна воювала і заслуговувала на таку підтримку.
3. Учорашня декларація має набагато ширший контекст – це, по суті, план дій нового НАТО, у якому США помирилися з рештою союзників, і тепер з новими силами Альянс працюватиме над досягненням поставлених цілей, підтримкою певних друзів, у тому числі України, і стримуванням визначених суперників, у тому числі Росії.
Тож якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно кажу партнерам, що за добрими деклараціями мають іти добрі дії. І найкраща така дія – надання Україні ПДЧ 2022 року.
Для отримання ПДЧ Україна вже зробила достатньо реформ. Коли нам говорять “давайте ще більше реформ”, то у мене одне запитання: скільки ще?
Ми повинні продовжувати реформи, але ми не повинні миритися із ситуацією, коли окремі держави – члени НАТО реформи в Україні використовують як виправдання для приховування власного небажання дратувати Росію.
Україна буде членом НАТО. Для цього є згода і в Альянсі, і в Україні. І чим швидше ми станемо на шлях ПДЧ, тим сильнішою ставатиме Україна і євроатлантичний безпековий простір загалом. Усе інше – це контекст, із яким ми системно працюємо.
Контекст має значення
Якщо не знати контексту, то вчорашня декларація саміту НАТО в частині України виглядає як нічого…
Опубликовано Dmytro Kuleba Вторник, 15 июня 2021 г.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.