Перший саміт Люблінського трикутника на вищому рівні дає черговий імпульс подальшій інтеграції трьох держав – України, Польщі та Литви.

Про це керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак написав у Фейсбуці.

За його словами, саміт Люблінського трикутника 20 грудня пройшов під знаком спільних інтересів України, Польщі та Литви щодо безпеки трьох країн.

“Ми разом будемо обговорювати основні стратегічні та тактичні завдання (на конференції за участю всіх послів України, яка проходить сьогодні на Івано-Франківщині – ред.). Президент Володимир Зеленський ставить завдання перед дипломатами наполегливо рухатись до повноцінної суб’єктності нашої держави”, – зауважив Єрмак.

“Президент сам наполегливо працює заради цієї мети. Вчора в Гуті Володимир Зеленський прийняв Президентів Польщі Анджея Дуду та Литви Ґітанаса Науседу. Ключовими темами для обговорення, окрім розширення співробітництва між нашими країнами, стали, звісно, безпекова ситуація в регіоні у зв’язку з гібридними загрозами, які є результатом російської агресії, небезпека “Північного потоку-2″ та міграційна криза на кордонах країн Європейського Союзу із Білоруссю”, – підкреслив керівник ОП.

Люблінський трикутник – регіональний альянс, співзасновницею якого Україна виступила минулого року. “Потім, – нагадав Єрмак, – ми створили Квадригу з Туреччиною та Асоційоване Тріо з Грузією та Молдовою. Ми стаємо дедалі активнішими на міжнародній арені”.

Вчорашня зустріч, зазначив керівник Офісу Президента, “дає черговий імпульс подальшій інтеграції трьох держав, поєднаних спільною історією та сучасними інтересами”.