Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна продовжить захищати себе від російської агресії навіть якщо Захід похитнеться. При цьому він додав, що Україна захищає себе вже майже вісім років.

Про це він заявив в Twitter.

“Україна вже майже вісім років захищається від триваючої російської агресії. Попри те, що не є членом НАТО. Ми здатні захищатися. Якщо Захід похитнеться і вибере умиротворення, ми все одно будемо захищати себе, своє право на існування і майбутнє”, – написав міністр.

Нагадаємо, раніше глава МЗС Дмитро Кулеба оцінив роль України в консультаціях з приводу так званих “гарантій безпеки”, які вимагає Росія від США і НАТО. Він підкреслив, що українська сторона є активним учасником, який викладає свою позицію.

“Україна скрізь, в буквальному сенсі. Україна є ключовою причиною появи цих документів, Україна присутня в усіх консультаціях, в усіх розмовах, які ведуть з Росією. І з Україною партнери діляться тим, про що вони говорять з Росією, координують з нами свої позиції. Україна зараз в центрі цих процесів”, – зазначив Кулеба.

За його словами, якщо раніше Україна була більше пасивним суб’єктом, то зараз виступає як активний суб’єкт, активний учасник міжнародної політики, а іноді “навіть нав’язує буквально своє бачення, свою позицію”.

“Подивіться, де була представниця Держдепартаменту США Карен Донфрід перед поїздкою в Москву та отриманням там цих документів? Вона була в Києві. З ким США першими обговорили зміст цих документів? З Україною. Це і є відповідь…І ми ж не просто слухаємо в цих розмовах, ми викладаємо свою позицію, і наголошуємо, що ось це, це і це заздалегідь “не злітає”, – підкреслив Кулеба.