Скандальний народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива записав відеозвернення до радника глави МВС Володимира Мартиненка і заявив, що досьє на його “злочинні дії” буде передано в ДБР і ОГП, якщо він не напише заяву про звільнення. І тут же за свої слова поплатився, адже йому пригадали в коментарях все.

Відео до слова зʼявилося на сторінці Киви у Facebook

У ролику нардеп обзиває Мартиненка “твариною” і вимагає від нього звільнитися з МВС “по-тихому”, інакше він оприлюднить компромат на нього.

“Ми зобовʼязані очищати систему від подібних”, — звернувся нардеп до Мартиненка.

Пізніше Кива опублікував телефонну розмову, в якій нібито Мартиненко вимагає виплат у компанії, яка торгує криптовалютою.

Сам радник Авакова звинувачення на свою адресу не коментує.

А все почалося з того, що Мартиненко заявив, що додаткова експертиза дисертаційної роботи нардепа від ОПЗЖ може відбутися в іншому вузі. При цьому він засумнівався, що за її підсумками Кива зможе стати кандидатом наук. У відповідь Кива назвав радника Авакова трутнем.

Підкреслимо, 26 квітня народний депутат від Опозиційною Платформи – За життя Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю механізми державного управління. Члени вченої ради одноголосно проголосували за наукову роботу нардепа: 13 – за, 0 – проти.

За даними журналістів Bihus.Info, одна з довідок, якою народний депутат супроводжував дисертацію, підроблена, а сам він збрехав про участь в науково-практичних конференціях.

Тема кандидатської дисертації – Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України).

Кива стане кандидатом наук після відповідного наказу Міністерства освіти і науки.

Захист Кивою дисертації обурив громадськість.

Депутати Львівської облради заявили, що присудження наукового ступеня нардепу – це «знущання над українською освітою».

У Черкасах кандидат наук спалив диплом, щоб не бути в одному ряду з «тотемним тваринам ОПЗЖ».

Також, українців цікавить інше питання, чому скандальний Кива не розповідає про своє минуле, а тільки кидається на тих, хто ставить його на місце.

Адже за словами ветерана АТО Михайло Маймана, Кива боявся, що його поб’ють або викрадуть.

“Кива жив у нас в батальйоні, боявся що його поб’ють або викрадуть, ми його охороняли всім батальйоном, він їздив з нами на блокпости, контролювали, щоб не було контрабанди, а він контролював, щоб була. В нього там був серйозний бізнес”, – ділиться ветеран.

Окрім того, розповідає Майнман, Кива щодня виходив з готелю з білим носом.

“Він кожного дня виходив з готелю з білим носом, я ж його охороняв і просив витерти ніс, а Кива казав, що це “зубна паста”, – розповідає Майнман.

Хоча і без цього проблем у Киви вистачало і вистачає.

Адже Спеціалізована антикорупційна прокуратура захотіла стягнути ймовірно необґрунтований дохід народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” (ОПЗЖ) Іллі Киви від жомової ями в сумі понад 1,2 млн гривень до державного бюджету. Зазначається, що це перший позов САП про громадянську конфіскацію.

“Встановлено, що нардеп, незважаючи на те, що він не є власником об’єктів нерухомості (жомова яма) і не маючи правомочності щодо володіння, користування та розпорядження ним, передав вищевказане майно в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності”, – вказано в повідомленні.

За таку оренду Кива отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 000 були зараховані на його рахунок як комісійні за проведення безготівкових банківських операцій.

Додамо: Bihus.Info раніше з’ясував, що фірма, яка нібито орендувала жомову яму в Киви, фігурує в кримінальній справі як фіктивна, “а сама яма давно поросла бур’яном”.

У січні 2021 року журналісти-розслідувачі повідомили, що вказана компанія була заснована жителем “ЛНР”, який симпатизує терористам. Її печатка була знайдена під час спецоперації СБУ з виявлення конвертаційного центру.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.