18 листопада в мережі з’явився запис телефонної розмови, на якій, як припускають, можуть лунати голоси Дмитра Баскова і Дмитра Шакути, які обговорюють події тижневої давності у «дворі змін», де був схоплений Роман Бондаренко.

Директор інституту «Політична сфера» і доктор політичних наук Андрій Казакевич в коментарі udf.by зазначив, що автентичність записів може визначити експертиза.

Але якщо опубліковані телефонні розмови були реальними, про що може свідчити їх поява в мережі?

«Швидше за все, запис могли зробити тільки представники спецслужб. І якщо Лукашенко говорив, що по Мінську зрізати прапори ходило 500 дружин, то з розмов випливає, що дружина могла бути лише одна. І складалася вона з топ-чиновників. Що демонструє рівень його народної підтримки », – сказав Казакевич.

Він не виключає, що злив записів може бути грою якихось сил проти згадуваних в зв’язку з скандалом чиновників.

«Та ж Ейсмонт стала дуже впливовою людиною через близькість до першої особи. Можливо, інші сили це не влаштовує», – зазначив Казакевич.

Чи розкриють вбивство Романа Бондаренка?

«Однозначно розкриють. Питання: коли? З урахуванням кількості відеоматеріалів (інцидент у дворі, погрузка Бондаренка в машину), поява аудіозаписів, напевно, є фіксація того, що відбувалося в РУВС, можна стверджувати, що розкрити цей злочин не складає труднощів. Питання в наявності політичної волі. Очевидно, що влада зараз не зацікавлена, щоб давати цій справі хід », – сказав Казакевич.

Чому він так вважає?

«Це буде удар по силових структурах. Це покаже, що карт-бланш на придушення протестів не безперечний, що можуть бути винятки, що виконавці можуть бути поставлені під удар. Це не в інтересах влади і відомства, яке стояло за людьми, які брали участь в інциденті. Думаю, справу намагатимуться зам’яти. Винні будуть названі за нової влади», – вважає Казакевич.

«Багато що буде залежати від того, хто завдав смертельні травми – наскільки вони близькі до керівництва країни»

Генерал-лейтенант міліції у відставці Мечислав Гриб зазначив, що на його думку за прослуховуванням і зливом телефонних розмов стояли спецслужби.

«В країні 8-9 спецслужб, які можуть прослуховувати розмови підозрюваних в скоєнні або підготовці злочинів. Але це офіційно, з санкції прокурора. Неофіційно звичайно можуть і без дозволу. Правда, це не буде доказом у суді », – сказав Гриб.

Він цілком допускає, що злити записи могли не з відмашки керівництва якогось відомства, а це могла зробити одна людина.

“Чому ні? Він міг зробити це, маючи доступ до записів », – зазначив Гриб.

Що генерал-лейтенант міліції у відставці думає про перспективи розкриття вбивства Романа Бондаренка?

«Ніяких складнощів в розкритті цього вбивства немає. Можна розглядати три етапи. Перший етап: затримання Бондаренка у дворі його будинку, де його збили з ніг.

Вже там йому могли заподіяти тяжку травму. Другий етап: тяжку травму могли заподіяти в мікроавтобусі. Третій момент: травму могли заподіяти в райвідділі », – вважає Гриб.