Наразі відбувається новий прояв великого сценарію деолігархізації проросійського політика Віктора Медведчука. Врятувати його зможе лише президент Росії.

Не виключено, що ситуація навколо депутата з “Опозиційної платформи – За життя” закінчиться його евакуацією з України в напрямку держави-агресора. Таку думку в ефірі висловив ексдепутат та журналіст Сергій Лещенко.

За його словами, Медведчука і його жінку Оксану Марченко спіткало велике розчарування. Адже вони не мають суспільної підтримки і їх ніхто не захищає.

“Вони бачать, що кільце звужується, а захистити їх немає кому. Єдиний захист (Медведчука – ред.) може бути Путін, який почне широкомасштабну ескалацію на Сході України. Але поки він на це не наважується”, – зазначив Лещенко.

Він зауважив, що президент Росії матиме надто одіозний вигляд, коли активно “вписуватиметься” за Медведчука:

  • з одного боку, це фактично викриває його, як свого прямого агента;
  • з іншого – у Путіна складна внутрішня ситуація в країні.

“Удар по Медведчуку нанесли у правильний момент. Саме тоді, коли Путін був найбільш послаблений внутрішньою кризою в Росії, зокрема опозиціонером Олексієм Навальним”, – відзначив журналіст.

Агентура, як сказав ексдепутат, повинна під щось маскуватися. Наприклад, телеканали проросійського депутата маскувались під журналістів, хоча й були агентами пропагандистського впливу. А сам Медведчук до створення ОПЗЖ маскувався під громадського діяча.

Він нагадав, що це сталось після 2006 року. Тоді Медведчук тотально програв парламентські вибори. І розумів, що не може бути ні в політиці, ні на дипломатичній службі, ні в урядових структурах.

Нагадаємо, що родини українських політиків Віктора Медведчука та Тараса Козака одразу після завершення Революції гідності, у перші дні окупації Кримського півострова за безцінь отримали під контроль частину великого нафтового бізнесу у Росії, який згодом приносив їм щороку десятки мільйонів доларів.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми» та міжнародного Проєкту розслідування корупції та організованої злочинності «Російські гроші, українська політика».

Офіційні документи кіпрських компаній, які проаналізували журналісти, свідчать про те, що 27 лютого 2014 року – у день захоплення парламенту Криму так званими «зеленими чоловічками» – родини Медведчука і Козака стали співвласниками «Новошахтинського заводу нафтопродуктів» у Ростовській області, отримавши 42% підприємства за 40 тисяч доларів.

Також родина отримала під контроль 60% фірми «НЗНП Трейд», яка на той момент вже мала ліцензію на розробку Гавриківського нафтового родовища у Росії за 1 тисячу доларів. Запаси цього великого родовища оцінюються у майже 137 мільйонів тонн нафти.

І «Новошахтинський завод нафтопродуктів», і «НЗНП Трейд» до того, як перейшли під контроль родинам Медведчука і Козака, належали російському мільярдерові Сергію Кислову. «Завод, який дає мільйонні дивіденди, в який Кислов інвестував мільйони доларів, було продано компаніям Лавренюк та Марченко за суму близько 40 тисяч доларів, це майже задарма», – зазначила в коментарі журналістам аналітик ГО «Центр протидії корупції» Антоніна Волкотруб, проаналізувавши документи.

Не відповіли на запити народні депутати Віктор Медведчук та Тарас Козак. У Верховній Раді Віктор Медведчук проігнорував озвучене журналістом питання.

За оцінками журналістів-розслідувачів, «Новошахтинський нафтопереробний завод» починаючи з 2014 року і донині забезпечив родинам дивіденди у розмірі понад 100 мільйонів доларів.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.