Україна неухильно дотримується усіх взятих на себе зобов’язань та вживає необхідних заходів для безпеки своїх громадян. Натомість обстріли незаконними збройними формуваннями за підтримки Росії на сході держави були свідомою провокацією напередодні засідання Ради безпеки ООН,  про це заявив міністр оборони Олексій Резніков, повідомляє пресслужба оборонного відомства.

Незаконні збройні формування за підтримки Росії збільшили кількість провокацій. Це зроблено свідомо напередодні засідання Ради безпеки ООН, під час якого розглядатиметься питання виконання Мінських домовленостей. Треба відзначити збільшення кількості прицільних обстрілів, які створюють небезпеку для мирних мешканців, у тому числі дітей. Водночас Російська Федерація нарощує інформаційну кампанію із залученням окупаційних адміністрацій для обґрунтування розширення масштабів збройної агресії проти нашої держави. Наші представники у СЦКК здійснили усі необхідні процедури реагування, задіяні відповідні механізми на рівні СММ ОБСЄ. Очікуємо, що відповідна інформація буде відображена у звітах СММ ОБСЄ, – наголосив Резніков.

Він пообіцяв повний доступ українським та іноземним засобам масової інформації до населених пунктів, які зазнали руйнувань.

Ми неухильно дотримуємось усіх взятих на себе зобов’язань і вживаємо заходів для забезпечення безпеки наших громадян. Також ми будемо інформувати міжнародних партнерів. Спільно з колегами з інших відомств ми забезпечимо максимальний доступ українських та іноземних ЗМІ до місць обстрілів, ми максимально прозорі. Буде зроблено усе, щоб надати світу об’єктивну інформацію про те, хто насправді порушує Мінські домовленості і не хоче миру. Усі факти, які сьогодні сталися, мають бути розслідувані. Це дозволить більш ефективно діяти в майбутньому з метою підтримання режиму припинення вогню, – додав міністр.

В пресслужбі нагадали, що 17 лютого, починаючи з 4.55, на кількох ділянках лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях незаконними збройними формуваннями, підконтрольними Російській Федерації, здійснено понад 40 провокаційних обстрілів позицій Об’єднаних сил, а також об’єктів цивільної інфраструктури із застосуванням ствольної артилерії, гранатометів, мінометів та танків, насамперед на Новоайдарському, Попаснянському та Торецькому напрямках