Під Києвом 22 вересня невідомі обстріляли авто першого помічника президента Сергія Шефіра. У МВС пояснили, що це “реальний замах, не інсценування”.

У МВС розповіли, що продовжують продовжать пошуки доказів у лісовому масиві. Про це 23 вересня повідомив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко.

У МВС розповіли, що 22 вересня знайшли 2 десятки відстріляних гільз, що залишив стрілець на місці злочину. Встановили, що мовиться про:

  • боєприпаси калібру 7’62 на 39 міліметрів, які на думку фахівців експертної служби МВС “не часто зустрінеш на наших теренах”;
  • гільзи у ньому – виробництва Угорщини, але сам патрон – можливо, наново збирали у Німеччині;
  • тобто купували старі угорські патрони, міняли порох, наново маркували як цивільний боєприпас, наново вставляли кулі.

Наразі експерти ще чекають на результати дослідження патронів, які дістали лікарі з тіла пораненого водія. Шевченко припустив, що можливо знайдуть ще одну кулю у пробитому колесі Audi A8 та запевнив, що детальна балістична експертиза ще попереду.

Та очевидно, – боєприпаси злочинець обрав прості і доволі дешеві.

“Тобто це був хоч і не снайперський вогонь, але реальний замах, не інсценування. Місце розташування стрільця встановлено точно, воно дозволяло побачити автомобіль здалеку, ідентифікувати рухому ціль, підготуватися, відкрити вогонь по авто, яке наближається назустріч”,– пояснив Шевченко.

Він також додав, що допитали свідків – грибників, що були неподалік і пасажирів авто, яке їхало за машиною Шефіра.

“Їхні свідчення щодо характеру звуку стрільби – доволі подібні. Вилучено на дослідження і гілки, зламані, ймовірно, самим стрільцем під час підготовки сектору обстрілу”, – додав Шевченко.

Він також розповів, що 23 вересня поліція і нацгвардія продовжать пошуки у лісовому масиві.

“Шукатимуть все. Можливо, там залишено злочинцем і знаряддя злочину”, зауважив директор департаменту комунікацій МВС.

Він також додав, що такий вогонь такими боєприпасами по легковому авто з лісового масиву хоч і не гарантує смертельного результату для пасажира всередині, “але, як показує справа Окуєвої, цілком може бути фатальним”.

Відзначимо також, що Сполучені Штати Америки допоможуть із розслідуванням справи про напад на помічника президента Сергія Шефіра. Про це повідомив перший заступник глави МВС Євгеній Єнін, повідомляє 24 канал.

За його словами, у Вашингтоні підтвердили готовність допомогти.

Цього вечора (22 вересня – 24 канал) ми отримали підтвердження від наших американських колег надати нам посильну допомогу, щоб забезпечити максимально оперативне розкриття цього злочину,
– сказав заступник міністра.

Варто також додати, що Перший помічник президента Сергій Шефір – це людина, яка з Володимиром Зеленським разом дуже довго. Відтак замах на нього мав би психологічно зачепити саме главу державу.

Саме така версія обстрілу авто посадовця виглядає більш логічно. Про це в ефірі 24 каналу розповів політолог Олег Саакян.

“Це удар по найближчому оточенню, а не по посаді”, – підкреслив він. Адже замах скоїли не на офіційну особу, яка справді займає якусь ресурсну посаду.

За словами Саакяна, це аналогічно до того, як зачепити близьких друзів чи сім’ю президента. Тому в цьому випадку це особисте. І ті, хто це зробили, розраховують на певні психологічні реакції.

Я думаю, що така версія на сьогодні виглядає більш логічно з погляду того, як це здійснювалося,
– зазначив він.

Втім додав, з боку президента є маніпуляцією казати, що все це відбулося саме через боротьбу з олігархами. Мовляв, олігархи не об’єдналися б заради такого. У них різні інтереси.

Політолог вважає, що Офіс Президента має тоді назвати, який олігарх міг бути до цього причетний, якщо там нібито знають, хто надсилав главі держави такий меседж.