Керівництво України уточнює списки для обміну полоненими, які передали представники окупаційної влади на Донбасі. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявила учасник української делегації в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Тетяна Іванова.

За її словами, ще взимку українська сторона передала свої списки на обмін полоненими.

«Весь цей час Україна наполягала, що б нам дзеркально були передані списки з боку ОРДЛО. Дуже довго ці списки не передавалися, і в квітні цього року ми все-таки ці списки отримали. Зараз йде робота з цими списками, вони уточнюються, з ними працюють. Це, нарешті, сталося, і це дуже суттєвий крок, який дає надію, що ми дійдемо до того, що обмін відбудеться», – заявила Іванова.

За її словами, на сьогодні складно говорити про те, скільки українців можуть бути звільнені з окупованої території.

За словами представника Донецька в Тристоронній контактній групі Сергія Гармаша, російська делегація в ТКГ пропонувала передати Україні чотирьох жінок, однак представники окупаційної влади виступили проти цього.

В свою чергу, журналіст-міжнародник Іван Яковина в ефірі програми “Світогляд Сьогодні” на телеканалі “Україна 24” розповів, що  Президент Росії Володимир Путін став васалом глави Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна, тому Захід зацікавлений у зміні влади в РФ.

“Я не згоден, що КНР і РФ рівноправні союзники. Путін – нерівноправний союзник, а лише вірний слуга і васал великого імператора Сі. Але те, що вони разом ненавидять Захід і хочуть зруйнувати його домінування – це, звичайно, чиста правда. Росія потрібна Китаю як постачальник дешевих ресурсів, як ще один голос у Раді безпеки ООН, як країна з доступом до Європи та Чорноморського басейну, а також як володар величезної ядерної дубини і як майбутнє місце розселення дедалі численніших китайців”, – сказав він.

За словами журналіста, Китай допомагає Путіну “дешевими грошима і технологіями, а також дозволяє йому називати себе союзником Російської Федерації”.

“Захід, дивлячись на цю конструкцію, розуміє, що впоратися з Китаєм у відкритому протистоянні він вже не зможе, але зате він зможе послабити КНР, відбивши в нього васала. Якщо в Росії з’явиться прозахідний режим, то Китай буде майже ізольований з точки зору ресурсів і географії, йому буде дуже складно вести подальшу експансію в Євразію та Африку. Тому зараз найважливішим завданням країн Заходу стає зміна режиму в Росії з тоталітарної диктатури китайського типу на нормальну європейську демократію”, – пояснив Яковина.

Як зазначив міжнародник, для цього США і Європі доведеться ізолювати самого Володимира Путіна.

“Щоб у Росії змінилася влада, нинішній її президент повинен бути відрізаний не тільки від усього іншого світу, а й від свого оточення – воно повинно проти нього повстати. Саме тому Байден нещодавно назвав Путіна вбивцею, країни Заходу оточують людей Путіна парканами з санкцій, а з Москви вивозяться співробітники посольств”, – заявив журналіст.