Президентська партія “Слуга народу” у пошуках ідеології почала відчутно нахилятися вправо по українських політичних координатах. Такий зсув природним чином повинен призводити до загострення конкуренції з Петром Порошенком і “Євросолідарністю”.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Крок вправо. Як команда президента Зеленського шукає свою ідеологію”.

Однак в СН Петра Порошенка і його партію конкурентом не вважають.

“Ми вже відповіли на питання конкуренції з Порошенко в 2019 році. Петру Олексійовичу ще треба буде постаратися, щоб з нами конкурувати на майбутніх виборах”, – сказав голова партії Олександр Корнієнко.

За словами політолога Володимира Фесенка, істотних перетоків між виборцями СН і “Євросолідарності” у будь-якому випадку не буде.

“З самого початку, з 2019 року, антагонізм двох лідерів зумовив і антагоністичність електорату – абсолютна більшість прихильників Зеленського були проти Порошенка. І з іншого боку така ж позиція – агресивне неприйняття Зеленського серед симпатиків Порошенка, він для них залишається абсолютним злом, його не сприймають саме як особистість”, – сказав виданню Фесенко.

За рахунок своїх останніх дій Зеленський та його партія зможуть залучити на свою сторону насамперед своїх колишніх прихильників у патріотичному таборі, вважає політолог. Аналогічний прогноз дають і співрозмовники РБК-Україна в “Слузі народу”.

Крім електоральних наслідків в масштабах всієї країни, події останнього часу не могли не відбитися і на фракції СН у Верховній раді. Після довгої внутрішньої боротьби за уми депутатів умовна проросійська група впливу поступилася представникам проєвропейсько-патріотичного крила.

“У фракції є негласний внутрішній договір і згода, що у нас є “меншовики”, але ми їх не маргіналізуємо, не виганяємо. Вони взамін на це не використовують медійні можливості для масштабного просування “ватного” дискурсу. В рамках того ж договору люди почали менше публічно “мочити” колег по фракції”, – розповів інформований співрозмовник в СН.

За словами Олександра Корнієнка, більш ніж за півтора роки спільної роботи депутати монобільшості вже пройшли певну притирку один до одного, кожен розуміє, чого можна чекати від кожного.

“Ніхто не буде змушувати депутатів, які явно не підтримують якісь ідеологічні рішення, на зразок постанови про Революцію гідності, голосувати за це, ніхто не буде їх виганяти з фракції. Але точно так само ці ж депутати повинні бути готові, що їхні ініціативи в іншу сторону, наприклад, щодо мови, у фракції не будуть масово підтримувати”, – сказав Корнієнко.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.