Американські слідчі намагаються перевірити телефони та комп’ютери Руді Джуліані на предмет зв’язку з більш ніж десятком осіб, зокрема з п’ятим президентом та ексгенпрокурором України. Про це пише Reuters.

Вони також шукають зв’язку з будь-яким урядовим чиновником або співробітником США, які мають відношення до Марі Йованович, послу США в Україні, яка була відсторонена адміністрацією 45-го президента США Дональда Трампа у 2019 році.

Агенти вилучили понад 10 мобільних телефонів і комп’ютерів з квартири та офісу Джуліані на Манхеттені в ході рейдів в середу, за словами його адвоката Боба Костелло, який зачитав ордер на обшук репортерові Reuters. Згідно з ордером, слідчі шукають докази того, що Джуліані діяв як незареєстрований іноземний агент, що є порушенням законів про лобіювання.

Джуліані заявив у заяві після рейдів, що його поведінка як адвоката і громадянина було абсолютно законною та етичною. Представник прокуратури Манхеттена відмовився від коментарів.

У список осіб, зазначених в ордері, потрапили: американські бізнесмени Лев Парнас та Ігор Фруман, п’ятий президент України Петро Порошенко, заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов, колишні генпрокурори Віктор Шокін і Юрій Луценко, колишній прокурор Костянтин Кулик, український бізнесмен Гліб Загорій, колишній діловий партнер Джуліані Девід Коррейя, американське подружжя й адвокати Вікторія Тоесінг і Джо Дігенова, а також американський журналіст Джон Соломон.