Російські окупанти не відмовляються від захоплення всього півдня України. Вони сподіваються на зменшення інтенсивності бойових дій взимку, щоб накопичити сили для нового наступу.

Про це розповів секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко на Youtube-каналі ТСН.

На запитання, чи можуть бойові дії на півдні стишитись у зимовий період, Костенко відповів:

“Я думаю, вони стишаться трохи порівняно з літом – з активною фазою, яка в нас була на початку літа, на кінець весни, коли все було дуже серйозно і противник мав перевагу. Зараз на багатьох ділянках ми маємо ініціативу щодо артилерійського вогню і взагалі проводимо активні дії”.

Водночас, полковник СБУ зазначив, що “стихання бойових дій не на нашу користь”.

“Ми не повинні цього допускати. Противник тільки й чекає, щоб притримати бойові дії, щоб можна було їх якось заморозити для підготовки особового складу, підготовки оборони і підготовки до наступу. Я впевнений, що він не відмовиться від подальшого захоплення півдня, і це тільки питання часу, коли він зможе підготувати резерви, тому він так тримається за правобережний плацдарм”, – пояснив він.

За словами Костенка, завдання ЗСУ – знищити противника, “як мінімум стати в оборону за Дніпром, вивільнити частину військ і спрямувати їх на звільнення Лівобережної України”.

Полковник СБУ Роман Костенко розповів, що окупанти у Херсонській області несуть великі втрати, але їм забороняють відступати, бо це завдасть удар по авторитету президента РФ Володимира Путіна.

Як зазначив Костенко, для Російської Федерації стратегічно південь України є більшим пріоритетом, ніж схід.

За його словами, на півдні війська РФ “дуже сильно потерпають від наших Збройних сил”.

“Наші Збройні сили на південному напрямку завдають їм ураження, у них кожного дня шалені втрати. Але політично Путін не відводить свої війська з правого берега, тому що розуміє, що це удар по його авторитету. За фактом – з усіх задекларованих цілей єдине обласне місто, яке змогли збройні сили окупантів захопити”, – розповів Костенко.

Як пояснив полковник СБУ, Путін розуміє, “який це буде по ньому удар”.

“Вони тримаються, ми чули, як їх мотивували в радіоефірі – тепер це ваша земля, маєте битися, як за нашу землю. Але відгуки були не досить мотивовані. Тому їх змушують триматися попри всі закони військової науки”, – додав він.

Також зазначимо, що російська армія застосовує проти України ракети С-300, призначені для повітряних цілей, оскільки запаси високоточних ракет в окупантів вичерпуються.

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник на Youtube-каналі ТСН.

На запитання, чи справді у росіян залишилося небагато високоточних ракет, Черник відповів:

“Дійсно так. Якісні ракети підходять до своєї дефіцитної лінії. Знамениті “Кинжали”, “Калібри”, “Іскандери”, Х-101, П-800 “Онікс” насправді вичерпуються. Певний потенціал вони однозначно для себе залишать, і думаю, в якісь особливі моменти, як вони розуміють, ще ці удари будуть”.

Проте, за словами військового експерта, “є ще одна небезпечна ракета С-300, яка призначена для того, щоб збивати повітряні судна, але може працювати в режимі “земля-земля” десь до 100 км”.

Як пояснив Черник, в ближній зоні С-300 вкрай небезпечна і має дуже важку частину від 80 до 180 кг тротилу. Найгірше – ця бойова частина обкладена тисячами невеличких металевих кубиків, які після вибуху січуть усе навколо.

“Так от, цих ракет, за даними відкритих джерел, у них може бути до 5 тисяч одиниць. Це неймовірно багато. Плюс півтори тисячі пускових установок до них”, – зазначив він.

Експерт додав, що Україна пережила безпрецедентне “ракетне цунамі”:

“Майже 4 тисячі ракет по нашій території вони випустили. Найближчий історичний випадок – 2004 рік, 802 ракети “Томагавк” американці випустили по воєнній інфраструктурі Іраку. Нічого подібного на цю хвилину в світі немає. На мій погляд, видихати ще зарано. Наша ППО росте, але нагадаю – на 100% закрити небо неможливо”.