Речник української делегації в Тристоронній контрактній групі Олексій Арестович вважає, що російський довготривалий план нав’язати нам Мінські угоди в їхньому трактуванні провалився.

Про це Арестович сказав у коментарі Парламент.UA.

При цьому на виконання Мінських угод впливає й те, чого досягнуть у Нормандському форматі. Втім, як вважає Арестович, це досить складний процес через поведінку Росії.

“Є різні формати підтримки Нормандського формату чи його зміни. Це складний процес, хоча б з тієї точки зору, що Росія має погодитись на це. Різноманітні механізми створення тиску на РФ будуть удосконалюватися”, – зазначив він.

Проте, як саме удосконалюватись, хто і як тиснутиме на Росію Арестович не уточнив.

В контексті вирішення конфлікту на Донбасі та деокупації Криму важливим питанням постає зустріч президентів України та РФ. Так, Українська сторона готова до зустрічі президента України Володимира Зеленського і президента Росії Володимира Путіна.
Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в ефірі каналу “Інтер” 5 вересня, коли ведучий запитав, чи реальна зустріч Зеленського з Путіним.

“Ми не ховаємося від цієї зустрічі і готові до неї, але у нас складається враження, що російська сторона постійно знаходить відмовки, щоб цієї зустрічі уникнути”, – сказав глава МЗС.

Відзначимо, раніше повідомлялось про те, що Володимир Путін готовий до зустрічі з Володимиром Зеленським. Однак Крим не може бути пунктом порядку денного їхніх переговорів, повідомив речник російського президента.

Президент Росії Володимир Путін готовий зустрітися з українським президентом Володимиром Зеленським, але питання Криму на цій зустрічі він обговорювати не хоче. Про це у неділю, 5 вересня, повідомив речник російського президента Дмитро Пєсков.

“Якщо говорити про політичну волю президента Путіна – він її чітко підтвердив і перепідтвердив: він готовий зустрічатися, і він вважає, що ось той сумний стан, в якому зараз перебувають російсько-українські відносини, це нікуди не годиться, і це треба, звичайно, виправляти”, – сказав Пєсков в інтерв’ю для програми “Москва. Кремль. Путін” на телеканалі “Росія-1”.

Він також зазначив, що Крим не може бути пунктом порядку денного переговорів двох президентів. “Річ у тому, що для нас же не існує теми Криму. А, як нам кажуть в Офісі президента України, Зеленський хоче обговорювати Крим. Ну, Крим з якої точки зору? Явно не з точки зору, що це регіон Російської Федерації. І в цьому плані це не може бути пунктом порядку денного переговорів”, – сказав Пєсков.

Нагадаємо, у квітні Зеленський запропонував Путіну зустрітися в будь- якій точці Донбасу. Путін у відповідь заявив, що питання Донбасу Зеленському варто спочатку обговорювати з “керівниками” самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Але якщо він захоче обговорити налагодження двосторонніх українсько-російських відносин, то його готові будуть прийняти в Москві в будь-який зручний час.

У відповідь Зеленський наголосив, що не обговорюватиме питання Донбасу з так званим керівництвом самопроголошених “республік”, але доручив керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку узгодити з адміністрацією президента РФ дату і місце його зустрічі з Путіним.

Офіс президента розраховує, що Зеленський і Путін могли б обговорити стан виконання домовленостей, досягнутих лідерами країн “нормандського формату” (Україна, Росія, Німеччина та Франція) на саміті в Парижі в грудні 2019 року. Пізніше Зеленський заявив, що не проти проведення зустрічі з Путіним у Ватикані. У червні Путін запевнив, що не проти зустрічі із Зеленським, але не розуміє, що саме вони можуть з ним обговорити.