Нещодавно стало відомо, що депутатська фракція Слуга народу під час виїзного засідання у Трускавці вже зібрала 150 необхідних підписів для ініціювання відкликання Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради.

“Так, ця інформація відповідає дійсності”,

– зазначили співрозмовники агентства “Інтерфакс-Україна”.

Пізніше від депутата Олексія Устенко всі дізнались що підписів навіть більше ніж потрібно. У коментарі журналістам він зазначив, що їх зібрали вже 160.

“На момент мого підписання було вже 160 підписів”, – сказав депутат.

Ситуацію вже встиг прокоментувати Володимир Зеленський. За його словами, велика помилка Дмитра в тому, що він виносить це питання в публічну площину.

“Для мене все дуже просто … Якщо ми боремося з олігархами – підписуйте закон, ні – шукайте іншу команду … Якщо ви не підтримуєте списку санкцій політику … значить ти живеш своїм особистим життям” – заявив президент.

Нагадаємо, згідно зі статтею 76 відкликання Верховною Радою Голови Верховної Ради України з посади відбувається:

“В будь-який час відкликаний з посади Верховною Радою на його прохання, а також може бути відкликаний у зв’язку з незадовільною його роботою на цій посаді, в тому числі у разі відсторонення від ведення пленарних засідань три і більше разів протягом однієї чергової сесії Верховної Ради, або через інші обставини, що унеможливлюють виконання ним своїх обов’язків. Дострокове припинення депутатських повноважень Головою Верховної Ради України має наслідком припинення його повноважень як Голови Верховної Ради України”.

А також пропозиції щодо відкликання спікера можуть вноситися до парламенту не менше ніж однією третиною народних депутатів від конституційного складу Ради з їх підписами.