Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову застеріг Росію від порушення українських кордонів і пообіцяв єдність Євросоюзу в цьому питанні.

Про це він сказав у своїй першій урядовій промові у Бундестазі.

“Цими днями ми також з великим занепокоєнням дивимося на ситуацію з безпекою на російсько-українському кордоні”, – сказав Шольц.

“Якщо не всі зрозуміли, дозвольте мені повторити те, що казала моя попередниця: за будь-яке порушення територіальної цілісності доведеться заплатити високу ціну. І ми будемо тут говорити одним голосом з нашими європейськими партнерами та нашими трансатлантичними союзниками”, – наголосив він.

При цьому Шольц дав зрозуміти Росії, що німецька сторона готова до “конструктивного діалогу”. На тлі своєї історії Німеччина, за його словами, повинна бути готова все частіше намагатися прийти до порозуміння, щоб вирватися зі спіралі ескалації, як це було, наприклад, у випадку з Нормандським процесом.

“Але це не можна неправильно розуміти як нову німецьку Ostpolitik. Ostpolitik може бути лише європейською Ostpolitik в об’єднаній Європі”, – сказав Шольц.

Канцлер зазначив, що “треба шукати вихід із витка напруженості”.

Водночас Шольц закликав до “нової східної політики щодо РФ”.

Кілька великих країн Євросоюзу вважають за краще сфокусуватися на діалозі з Москвою, ніж відразу готувати новий пакет економічних заходів на випадок вторгнення Росії в Україну, повідомляє також Bloomberg із посиланням на високопоставлених офіційних осіб у ЄС і дипломатів, котрі говорили на умовах анонімності.

“Німеччина, Франція, Італія та Іспанія хочуть сфокусуватися на переговорах із Москвою, перш ніж планувати деталі можливих економічних заходів”, – передає агентство.

Проте, за його даними, деякі інші країни вважають, що підтримка загрози санкцій краще працюватиме для стримування яких-небудь дій Росії.

Напередодні новий канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) в інтерв’ю німецькому телеканалу Welt-TV застеріг, що можливе вторгнення військ РФ на територію України не залишиться без наслідків. “Потрібно, щоб усі поважали недоторканність кордонів. І всі розуміють, що інакше це матиме наслідки”, – наголосив у зв’язку з цим соціал-демократ.

При цьому Шольц не відповів прямо на запитання про те, чи буде готовий очолюваний ним уряд відмовитися від постачання газу трубопроводом “Північний потік-2” в разі російської агресії, обмежившись заявою, що “зараз потрібно зробити все можливе, щоб до (військового. – Ред.) конфлікту між Росією та Україною не дійшло”.

9 грудня, нова міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Annalena Baerbock) після зустрічі з главою МЗС Франції Жаном-Івом Ле Дріаном заявила, що “в разі повторного порушення української державності Росія заплатить високу політичну і, перш за все, економічну ціну”.

Водночас Бербок наголосила, що вирішити конфлікт можна лише дипломатичним шляхом. І вона сама, і Ле Дріан будуть готові особисто брати участь у пошуках шляхів вирішення конфлікту, наголосила політикиня.