Бутусов вирішив хайпувати на повну. На честь дня пам’яті жертв Голодомору він приїхав на позиції ЗСУ та зняв на камеру свій постріл у бік бойовиків. Типу мститься за Голодомор. Пише телеграм-канал Вертикаль.

“І тут одразу кілька питань. Хто і як йому дозволив це зробити, адже він не є і ніколи не був у лавах ЗСУ. З 2014 року ця людина не має відношення до армії, крім зливів інформації, яку йому надавав Турчинов.

Другий момент. Це інтереси України. У відповідь на постріл Бутусова може прилетіти у відповідь. Тільки Бутусов поїхав, а наші солдати будуть під вогнем. Що показує байдуже ставлення до військових з боку Бутусова.

Ну і зараз такий факт дає повне право обмежити пересування Бутусова до зони ООС. І тут не буде жодного наїзду на свободу слова. Бутусов уже давно більше схожий на пропагандиста, ніж журналіста”, – наголошують у телеграм-каналі.

У телеграм-каналі Клименко-Тайм також підключилися до обговорення ситуації:

“Важливі питання в сьогоднішній провокації (а це саме провокація) з бутусівським «пострілом по Донбасу» із забороненої «Мінськими угодами» зброї Д20 (можливо Д30) зі снарядами понад 100 мм – де гільза, що вилітає, і чому досить слабка віддача?

Люди, знайомі з артилерійською темою, кажуть нам, що постріл міг бути бутафорським. І міг бути зроблений взагалі на якомусь полігоні, не факт взагалі, що на Донбасі. Ключове, що хотів показати Бутусов – що кожен ось так може взяти, приїхати на Донбас і порушуючи кримінальний кодекс та «Мінські угоди» вистрілити. А особливо той, хто відкрито накидалося на президента на його прес-конференції кілька днів тому”, – пишуть у телеграм-каналі.

Щоправда, пізніше Бутусов, мабуть, злякався наслідків і написав, що відео було знято давно, відповідно до чинних заборон, взагалі не на Донбасі і нічого “героїчного” (що?) у цьому немає.

Нагадаємо, що нещодавно Зеленський вже “відчитав” Бутусова за те, що його провокативні дії загрожують іншим. Президент Володимир Зеленський заявив, що журналіст Юрій Бутусов людина, котра працювала на олігарха Ігоря Коломойського й образилася, бо не отримала посади у Міноборони. Бутусов відповів, що Зеленському має бути соромно і він перекладає свою відповідальність на інших.

“Пан Бутусов, ви мені кажете про відповідальність за життя і смерті людей. За останній тиждень щоденно 2-3 міжнародні розмови, включаючи керівництво ЄС, США, Британії, я проводжу через вас.

Ви – перша людина, яка показала інформацію про відповідь нашого українського дрона (йдеться про “Байрактар” – ред.) по незаконним формуванням окупованого Донбасу…

Хочу вам нагадати, коли ви пишете щось про олігархів… Коли я став президентом, ми з вами зустрічалися у студії “Кварталу 95” і вас до мене привів товариш Богдан. Він сказав: “Ось людина, котра працювала на Ігоря Валерійовича Коломойського і Корбана, коли ті захищали Дніпропетровську область”.

Тоді ми були з вами у нормальному діалозі: як будувати країну, які є питання у Міноборони, але вам не дали ніякої посади пан Бутусов. На це ви і розізлилися.

Щодо дронів. Я вам скажу на вашій совісті смерті людей. Після цього скільки було на нас атак і скинутих бомб дронами”, – сказав Зеленський.

Крім того, Зеленський заявив, що РНБО ввела санкції проти контрабандистів серед яких є спонсор Бутусова.

Президент звинуватив журналіста у тому, що саме він опублікував інформацію щодо вагнерівців, яку отримав від колишнього глави розвідки Василя Бурби.