Очільник Пентагону Ллойд Остін розпорядився вивести американських військових інструкторів з території України. Йдеться про 160 представників Нацгвардії з американського штату Флорида.
Про рішення глави Міноборони США щодо виведення американських військових інструкторів з української землі у мережі повідомив прессекретар Пентагону Джон Кірбі.
Кірбі зазначив, що глава Міноборони США насамперед дбає про безпеку американських військовослужбовців. Він також наголосив, що Сполучені Штати “залишаються відданими відносинам з українськими Збройними силами”.
Водночас журналіст The Washington Post оприлюднив заяву Кірбі, відповідно до якої Україну залишать 160 членів Нацгвардії Флориди. Вони перебували на території країни з кінця листопада 2021 року та інструктували українських військових. Цих військових планують передислокувати до іншого місця в Європі.
Речник Пентагону також зазначив, що передислокація “не означає, що рішучість США підтримувати ЗСУ змінилася”. Це, за його словами, дозволить забезпечити “захист союзників і стримування агресії”.
Раніше Ллойд Остін провів телефонну розмову з російським міністром оборони Сергієм Шойгу 12 лютого. Вони обговорили нарощування військової присутності Росії в окупованому Криму та навколо України. Однак деталей про перемовини сторони поки не оприлюднювали. Розмова відбулася на тлі інформації про ймовірність вторгнення “найближчими днями”.
11 лютого у Пентагоні заявили, що не мають точних даних розвідки про ймовірний наступ на Україну. Речник відомства зазначив, що Москва продовжує стягувати війська до українських кордонів, “однак що в голові у Путіна – невідомо”.
Того ж дня Білий дім закликав американців покинути територію України протягом 48 годин. Там попередили, що не будуть надсилати військових в Україну для евакуації громадян.
Пізніше Держдеп наказав частині дипломатів виїхати з України, роботу консульства у Києві вирішили призупинити.
Окрім цього, сьогодні Італія, Швеція та Чехія приєдналися до країн, які рекомендували своїм громадянам в Україні виїхати через загрозу військової ескалації.
“З огляду на поточну ситуацію, з міркувань обережності радимо нашим співгромадянам тимчасово залишити країну наявними комерційними рейсами, а також відкласти неважливі поїздки до України”, – йдеться в оголошенні посольства Італії.
Італійців в Україні просять зареєструватися на сайті МЗС і встановити спеціальний додаток на випадок кризової ситуації.
МЗС Швеції закликає утриматись від будь-яких поїздок до України, а шведів, які зараз в Україні – виїхати.
“Невизначеність щодо подальшого розвитку подій – велика, безпекова ситуація може змінитися швидко… Громадянам Швеції в Україні варто виїхати якнайшвидше”, – зазначають у заяві, застерігаючи, що у разі стрімкого погіршення ситуації посольство зможе лише в обмежених обсягах надавати консульські послуги.
Схожий заклик до своїх громадян оприлюднила Чехія, застерігаючи від поїздок не лише до України, а й Білорусі, а тих, хто вже перебуває в Україні – зважити, чи варто залишатися надалі, та зареєструватися у системі МЗС для підтримання зв’язку.
Нагадаємо, заклики до своїх громадян залишити Україну раніше оприлюднили низка країн, серед яких США, Британія, Німеччина.