Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що не планує покидати Київ, посольство також продовжує працювати. 

Про це вона написала у своєму Твіттері.

«Я залишаюся в Києві і продовжую працювати там з невеликою командою. Посольство продовжує працювати», – написала вона.

Як повідомлялося, Берлін наполегливо радить громадянам Німеччини залишити Україну на тлі напруги між Росією та Україною та переміщення російських військових підрозділів поблизу кордонів України.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс також заявила, що залишається у Києві.

«Я залишаюся у Києві і продовжую працювати з основною командою. Посольство продовжує працювати», – написала вона у Твіттері.

Про наміри здійснити евакуацію членів родин і частини співробітників посольств або дозволити їм добровільно залишити українську територію повідомили Велика Британія, Австралія, Німеччина, Канада.

Представництво ЄС, Іспанія, Швеція, Польща та Японія заявили, що поки не планують здійснювати евакуацію членів родин співробітників посольства в Києві. Зокрема, Європейський Союз занепокоєний військовим нарощуванням Росії вздовж кордонів України, але не вважає за доцільне ініціювати евакуацію з України своїх громадян та продовжує діяльність у нормальному режимі, як це було до кризи, спровокованої Росією.

Нагадуємо, 24 січня Державний департамент США дозволив добровільний від’їзд додому співробітникам посольства в Україні та віддав розпорядження евакуювати з України сім’ї дипломатів. У МЗС України назвали такий крок «передчасним і проявом надмірної перестороги». Станом на 26 січня більшість американських дипломатів вирішили залишитися на робочих місцях у Києві.

28 січня на зустрічі з представниками іноземних ЗМІ Президент України Володимир Зеленський заявив, що вважає помилкою наміри деяких країн здійснити евакуацію членів родин і частини співробітників своїх посольств з української території. Зокрема, він зауважив, що в Маріуполі, який дуже близько знаходиться до лінії розмежування, працює генеральне консульство Греції, «і греки нікого не забрали» звідти.