Сьогодні у своєму Facebook український журналіст Юрій Бутусов запевнив всіх, що воїни 93-ї механізованої бригади “Холодний Яр” взяли під повний контроль українське село Старомар’ївка, яке перебувало в “сірій зоні” Донецької області.

“Воїни 93-ї окремої механізованої бригади ′′ Холодний Яр ′′ взяли під контроль українське село Старомар’ївка.

Встановлення блок-посту, обладнання оборонних позицій та підняття українських прапорів над Старомаріївкою проводилося у відповідь на численні запити місцевих мешканців, стурбованих загрозами російських окупантів та терактами. Тепер у селі забезпечать нормальну роботу української влади, почнуть вирішувати гуманітарні питання. А контррозвідка СБУ займеться перевіркою повідомлень в російських ЗМІ про те, що нібито 37 жителів села є громадянами Росії, які отримали російські паспорти.

Фактам ймовірної співпраці з російськими окупантами дадуть адекватну правову оцінку, а винних притягнуть до відповідальності. Донбас – це Україна, і ніякої Росії тут не буде.

Потрібно знати всім жителям Донбасу – звільнимо весь Донбас так само як Старомар’ївка і нас підтримає вся світова спільнота, а всі зрадники отримають по заслугам. Саму Старомаріївку взяли під контроль без втрат, російські війська не сміли атакувати українців. Однак росіяни здійснили терористичний обстріл села Гранітне, і там пошкодили цивільні об’єкти. Дякуємо воїнам 93-ї бригади за те, що ще одне українське село перестало бути сірою зоною. У районі Гранітного 26 жовтня внаслідок обстрілу російської артилерії загинув один український солдат – майстер-сержант 93-ї бригади Георгій Халіков”.

Але у ЗСУ заявили, що у межах населеного пункту Старомар’ївка на сьогодні немає жодного українського військового.

“Керівництво 93 бригади Холодний Яр вкотре наголошує, що ніяких змін в положенні підрозділів 93 бригади не відбувається!

Усі підрозділи 93 бригади наразі знаходяться на своїх позиціях та опорних пунктах.

Нагадаємо, що 26 жовтня з метою охорони робочої групи, яка проводила заходи щодо надання гуманітарної допомоги мешканцям населеного пункту Старомар’ївка та на прохання керівництва місцевої військово-цивільної адміністрації, група військовослужбовців 93 механізованої бригади зайняла спостережні пости на околицях населеного пункту Старомар’ївка та забезпечила безпечне перебування цивільних осіб в ньому.

Після завершення роботи гуманітарної місії в той же день, 26 жовтня, усі військовослужбовці 93 бригади, які були задіяні для охорони робочої групи, залишили населений пункт Старомар’ївка та повернулися до своїх місць несення служби на лінії зіткнення відповідно до Мінських домовленостей.
На сьогодні жодного військовослужбовця бригади в межах населеного пункту Старомар’ївка немає.

Не піддавайтеся провокаціям та інформаційній пропаганді окупантів!”