У парламенті Німеччини 17 лютого відхилили ініціативу головної опозиційної сили ХДС/ХСС про негайне надання Києву оборонного озброєння.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

У четвер в німецькому парламенті відбулися слухання щодо ставлення Заходу до політики Росії, під час яких опозиційний блок ХДС/ХСС, який нині очолює Фрідріх Мерц, висунув ініціативу під назвою “Протидія політиці Росії єдністю Заходу”.

У запропонованому документі містився заклик до німецького уряду негайно змінити свій курс, щоб дозволити постачання в Україну товарів військового призначення та зброї для самооборони.

“Правильно, що уряд Німеччини утримався від поставок зброї Україні на тлі переговорів, що продовжуються, у Нормандському форматі.

Однак ця позиція застаріла у зв’язку з масовим нарощуванням російських військ на кордоні з Україною, що суперечить букві та духу Мінських угод та різко погіршує ситуацію з безпекою”, – сказано у документі, запропонованому для схвалення парламентом.

Опозиціонери відзначають, що через свою ідеологічну позицію новий федеральний уряд всього за кілька тижнів “розбив багато фарфору” в Альянсі та закликають коаліційний уряд не ставити під загрозу “величезне зростання довіри до Німеччини за 16 років перебування Ангели Меркель на міжнародній арені”.

Блок ХДС/ХСС також закликав уряд покласти край “небезпечному курсу коливання в політиці щодо Росії”. З точки зору ХДС/ХСС, політика чинного уряду викликає роздратування у партнерів по НАТО та ЄС, а також у сусідів та дружніх держав.

Депутати ХДС/ХСС зажадали від федерального уряду “чітко і недвозначно” назвати Росію причиною напруженої загрозливої ситуації та вжити необхідних заходів.

Втім, ініціатива не знайшла підтримки серед решти німецьких депутатів, усі інші парламентські групи відхилили заяву ХДС/ХСС.

Раніше новий лідер партії Фрідріх Мерц вже неодноразово висловлювався за продаж Україні оборонної зброї з огляду на російську загрозу та закликав ФРН не блокувати постачання з інших країн.

Окрім того, Німеччина вже теж заявляє про безпрецедентне накопичення військ РФ. Тоді як президент США заявляє, що Росія може піти на провокацію, щоб мати привід вторгнутися в Україну, у Німеччині кажуть, що Росія ставить мир під загрозу.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Москву у дипломатії в стилі Холодної війни і закликала зробити “серйозні кроки до деескалації” у кризі довкола України.

Ці заяви із Берліна пролунали одразу по тому, як президент Байден заявив, що Росія готує провокацію, аби виправдати напад на Україну.

Керівниця МЗС Німеччини Анналена Бербок стала останнім чільним західним політиком, який озвучив занепокоєння тим, як Росія накопичує військову присутність на кордоні з Україною – як у самій Росії, так і в Білорусі, що дозволяє оточити Україну з трьох сторін.

У заяві напередодні щорічної конференції з безпеки у Мюнхені, де у п’ятницю світові лідери зберуться на триденну зустріч, вона попередила, що Росія “кидає виклик фундаментальним засадам миру у Європі” через “безпрецедентне накопичення військ” та “вимоги у стилі Холодної війни”.

Заяви очільниці німецького МЗС стосуються низки вимог Росії щодо майбутнього європейської безпеки, метою яких є обмежити військову присутність Заходу в країнах, що їх Росія вважає своєю “сферою впливу”.

Захід відкидає ідею, що Росія має право впливати на зовнішню політику сусідніх країн, так, як це робив Радянський Союз за часів Холодної війни, коли Захід та СРСР стояли на порозі ядерної війни.

Анналена Бербок закликала не полишати дипломатичні зусилля, оскільки “навіть малі кроки до миру краще, ніж великі кроки до війни”.

Багато хто в Україні критикує позицію німецької влади щодо нинішнього конфлікту довкола України – від нерішучої позиції Берліна стосовно Північного потоку-2 до відмови постачати зброю. А новий канцлер Німеччини став одним із останніх європейських лідерів, які відвідали Київ наприкінці січня – на початку лютого.