Європейський Союз вкотре закликав Росію до деескалації ситуації навколо України. Шлях до цього простий – істотне відведення російських збройних сил від українських кордонів.

Про це йдеться на офіційній платформі Ради Європейського Союзу.

Такі заяви пролунали на тлі відчутного загострення на Донбасі. Ситуацію прокоментував Жозеп Боррель, високий представник Євросоюзу з питань безпеки та закордонних справ.

У Європейському Союзі вкрай стурбовані тим, що поточні події на Донбасі Росія може використати як привід для військової ескалації проти України.

Як зазначив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель:

  • Активізацію російських зусиль з маніпулювання інформацією для підтримки таких цілей у Європі чітко бачать.
  • А от підстав говорити про якийсь “напад” України не бачать від слова зовсім.

“ЄС не бачить жодних підстав для тверджень, які лунають з непідконтрольних уряду регіонів Донецька і Луганська, про можливий український наступ”, – мовиться у заяві Борреля.

Отже, Євросоюз:

  • Цілком і повністю відкидає заяви про “наступ” з боку Києва на окупований Росією Донбас.
  • Засуджує застосування важкої зброї та обстріли житлових районів, які очевидно порушують не тільки мінські угоди, а й міжнародне гуманітарне право.

“Ми вітаємо стриману позицію України під час стійких провокацій і зусиль з дестабілізації ситуації”, – підсумував Боррель.

І вкотре запевнив, що будь-яка подальша військова агресія Росії проти України матиме масштабні наслідки, а антиросійські обмежувальні заходи вже узгоджені з партнерами.

Зазначимо, що в європейських столицях 19 лютого люди вийшли на масштабні акції, аби висловити підтримку Україні. Мітингарі виступили проти злочинної агресії Росії, світ закликали посилити санкції.

Учасники акцій розгортали великі українські прапори та несли плакати із написами “Путін, геть руки від України”, “Зупиніть Путіна, зупиніть війну”, “Скажіть ні Путіну”.

Акцію назвали “Європейський день солідарності: StandWithUkraine”. У Празі чеські активісти закликали посилити санкції проти Росії й висловили свою підтримку Україні. До них вийшов посол України в Чехії Євген Перебийніс та розповів про безпекову ситуацію.

У Німеччині акцію солідарності влаштували біля Бранденбурзьких воріт. Люди виступали проти злочинної агресії Росії проти України. Вони переконані, що Берлін має чітко стояти на нашому боці. Плакати проти президента держави-агресорки несли навіть маленькі діти. 

Підтримати Україну вирішили у Лондоні та Парижі. У столиці Франції навіть влаштували ходу, до якої долучились щонайменше кілька десятків людей. До міжнародної акції приєднався також колектив Посольства України в Чорногорії разом з представниками громади.

У Брюсселі грузини та українці разом прийшли до посольства Росії. Вони принесли портрети Путіна, де його зобразили максимально схожим до Адольфа Гітлера. Також тримали плакати із написом “Путін, Україна – це твоя могила”.