Можливі переговори президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна можуть позитивно вплинути на українсько-російську проблематику.

Про це розповів в ефірі програми “Сьогодні День. Вихідний” на телеканалі “Україна 24” український дипломат Андрій Гончарук.

“По-перше, є запитання: чи відбудеться така зустріч, яка в принципі, напевно, логічна після того, як відбувся червневий саміт у Женеві й сторони погодилися підтримувати відповідні контакти. Продовження цих контактів щонайменше було показано в деяких подіях, зокрема у візитах високопосадовців Сполучених Штатів Америки до Москви – не просто високопосадовців, а ще й спеціалістів по Росії – Вікторії Нуланд і пана Бернса”, – сказав дипломат.

Що саме матиме від такої зустрічі Україна?

“Стосовно того, що ми з цього будемо мати, з точки зору нашої активності, наших міністрів і представників влади, які досить активно виїжджають у Вашингтон в останні місяці й, зокрема на початку вересня був візит президента туди, і я впевнений, що відповідні домовленості є стосовно щонайменше обміну інформацією… Тому якщо наші питання будуть розглядатися, але саме в сенсі нашого інтересу – що робити далі з тими чи іншими проблемами, які у нас існують з Російською Федерацією, то я думаю, що це позитивно”.

Те, що російський газопровід “Північний потік-2” може бути зупинений – питання дуже сумнівне.

Нагадаємо, у Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін і президент США Джо Байден можуть найближчим часом провести онлайн-розмову й обговорити НАТО та Україну.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що поки що чітких термінів щодо розмови президентів немає.

“Конкретних термінів поки що немає, потрібно набратися терпіння… Коли будуть контакти – поки що розуміння чіткого немає. Чи можливі вони до Нового року? Так, можливі. Але може бути й пізніше”, – зазначив Пєсков.

Нагадаємо, на початку листопада прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив про необхідність зустрічі президента Росії Володимира Путіна та президента США Джо Байдена.

«Є розуміння, що зустріч потрібна, що спілкування потрібно продовжувати», — сказав Пєсков, додавши, що чітких термінів зустрічі поки немає.

Втім, тоді речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що не готова повідомити про нову зустріч Путіна і Байдена.

«Я не знаю, які плани президента Путіна щодо поїздок, і мені також нічого повідомити про плани поїздок з нашого боку», — зазначила вона.

За словами Псакі, президент США «займається дипломатією лицем до лиця» як з людьми, з якими у нього є угоди, так і з людьми, з якими у нього розбіжності.

«Але на даний момент мені нічого повідомити», — додала вона.

Попередня двостороння зустріч глав США та РФ відбулася 16 червня 2021 року. Тоді Байден та Путін спілкувалися понад 2,5 години, а потім провели окремі пресконференції.

Байдена на переговорах у вузькому форматі супроводжував держсекретар США Ентоні Блінкен, а президента РФ голова МЗС РФ Сергій Лавров.

Однією з тем переговорів Байдена та Путіна стала Україна. За словами Путіна, йшлося про тему вступу України до НАТО. Також він заявив, що у Росії стосовно України «тільки одне зобов’язання» — сприяти виконанню Мінських угод. Також Путін назвав Революцію Гідності «кривавим переворотом». Байден повідомив, що підтвердив Путіну непорушну прихильність Сполучених Штатів до суверенітету та територіальної цілісності України і відзначив існування розбіжностей у поглядах на Мінські домовленості, – повідомляє nv.ua.