Партія Слуга народу закликала правоохоронні органи провести розслідування правопорушень у виборчому окрузі № 87 в Івано-Франківській області під час довиборів до Верховної Ради. Про це заявив голова партії Олександр Корнієнко.

«Партія Слуга народу вимагатиме чесного і неупередженого розслідування всіх численних кримінальних проваджень щодо 87-го округу», — сказав він.

Корнієнко звинуватив опонентів Слуги народу в тому, що під час виборчої кампанії у 87-му окрузі вони намагалися застосувати «найбрудніші технології: скуповування голосів, каруселі, махінації з виборчими списками, а потім для легалізації цього організовували хаос в окружній виборчій комісії і фактично заблокували встановлення підсумків голосування».

Голова Слуги народу заявив, що принципова позиція довірених осіб кандидата від «Слуги народу» Василя Вірастюка дозволила відправити 20 дільниць на перерахунок.

«Перерахунок показав реальну ситуацію — день голосування і підрахунок на дільницях пройшли з великою кількістю процедурних порушень, частина з яких тягне на цілком конкретні статті Кримінального кодексу для голів та членів ДВК. Голосування на дільницях визнавали недійсними через відсутність контрольних листів, що може свідчити про махінації з виборчою скринькою, і через порушення зі списками для голосування на дому. Це може бути показником вкидання бюлетенів. Члени та голови ДВК „підвозили“ з собою документацію, якої не вистачало, тоді як вона повинна бути в мішках на ОВК», — розповів Корнієнко.

Він наголосив, що перерахунок голосів показав спробу повної фальсифікації з боку опонента.

«Зараз відхилено вже 6 з 19 позовів про скасування перерахунку дільниць. Це свідчить про слабку юридичну позицію нашого опонента, яку він неодноразово доповнює гучними криками в ОВК», — сказав голова Слуги народу.

За словами Корнієнка, в ситуації щодо сфальсифікованих протоколів, яку подають як «історію зі зниклими бюлетенями», повинні розбиратися не «диванні експерти», а необхідно дати чітку відповідь суспільству: чи існували такі бюлетені і за кого були ці голоси, чи були маніпуляції з перекладанням бюлетенів або переписуванням протоколів, що відбувалося на дільницях і на їхньому шляху в ОВК.

Дані Центральної виборчої комісії після обробки 100% протоколів свідчать, що в окрузі № 87 переміг Василь Вірастюк.