Зупинка діяльності трьох проросійських телевізійних каналів, які займалися відвертою пропагандою в умовах гібридної війни, яку розв’язала проти України Росією, не має жодного стосунку до утисків свободи слова, і ґрунтується виключно на міркуваннях національної безпеки.

Про це сьогодні під час онлайн дискусії, що відбулася під егідою брюссельського Центру європейської політики (ЕРС), заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

«Закриття трьох проросійських каналів не має нічого спільного з обмеженням свободи слова. Свобода слова є пріоритетом нашої демократії, Президента та його команди. Ці кроки підтримує переважна кількість населення України, оскільки всім набридло чути на сьомому році війни абсолютно пропаганду, яка вже перетнула всі моральні межі. Дуже прикро, що під впливом російських «агентів впливу» навіть деякі європейські організації зробили заяви щодо утисків прав преси. Нічого спільного з істиною це не має. Це (закриття трьох проросійських телеканалів – ред.) зроблено відповідно до українського законодавства та в інтересах національної безпеки», – сказав Єрмак.

Він зауважив, що вжитих заходів недостатньо, тому що Україна першою відчуває на собі удари гібридної агресії, наслідки якої відчувають країни Заходу, ЄС, Велика Британія, США та інші країни. У всіх випадках російська пропаганда використовує одні й ті самі прийоми, які детально задокументовані – це підтримка російських агентів впливу, дестабілізація суспільства, спроби розбурхати суперечності між давніми союзниками тощо.

«Ця війна не закінчена. Просто сьогодні відбувається потужний тиск, щоб продовжити мовлення цих каналів з інших площадок. Тому що це був такий собі гучномовець російської пропаганди, який поширював стовідсоткові фейки та маніпуляції. Дуже важливо, щоб ми згуртувалися, і заснували міжнародний центр з протидії такій дезінформації. Подолати це явище ми можемо лише завдяки спільній роботі, і ми не зупинимося», – наголосив керівник ОП.