Міністр МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Росія має однаковий сценарій дій на окупованих територіях в Грузії та на сході України. Він також закликав об’єднати зусилля в протидії Кремлю.

На цьому він наголосив у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook.

Голова МЗС розповів про вчорашній візит на розмежувальну лінію між Грузією та окупованою територією Абхазії.

«Вкотре переконуєшся, що дії Росії скрізь є однаковими. Неформальна підтримка за принципом «нас там нєт», намагання ввести своїх миротворців, в грузинському випадку це вдалося, потім починається паспортизація, русифікація і бордиризація (зміцнення кордонів між окупованими територіями та Грузією). Все це ми добре знаємо на нашому прикладі», – сказав Кулеба.

Міністр переконаний, що «у росіян працює одна і та сама схема», а відповідно і «протидіяти російським намірам потрібно разом».

Як відомо, у вересні 2008 Росія визнала незалежність Абхазії. Згодом там створили російські військові бази, які, згідно з «договору» між окупантами та Кремлем, будуть там розміщені 49 років.

Водночас, у НАТО заявили, що не мають наміру визнавати законність яких-небудь домовленостей між Росією і регіонами Грузії – Абхазією і Південною Осетією. НАТО вважає, що російський-абхазький договір порушує умови домовленості про припинення вогню, досягнутою за посередництва Європейського союзу в ході збройного зіткнення в Південній Осетії у 2008-му розі.