В Україні відповіли на “ультиматум” Путіна щодо гарантій не розширення Північноатлантичного альянсу

КИЇВ – Україна має намір найближчими роками досягти членства в ЄС та отримати дуже чітку тимчасову перспективу від НАТО у 2022 році.

На цьому наголосив 21 грудня президент України Володимир Зеленський під час виступу на конференції послів України «Дипломатія 30. Стратегія сильної держави».

«Ми прагнемо якнайшвидше розблокувати процес мирного врегулювання на Донбасі, повернути Крим, досягти членства в ЄС найближчими роками та отримати дуже чітку тимчасову перспективу від НАТО. Дуже конкретну. І хочемо отримати її у 2022 році», – заявив президент України.

За словами Володимира Зеленського, Україна має швидко рухатися, а тому не повинна витрачати час на другорядні речі.

Для досягнення всіх цих цілей, на думку глави держави, потрібна друга річ – креативність. Адже бажання швидкого результату змушує Україну шукати всіх можливих шляхів його досягнення.

«Ми маємо не чекати, поки хтось вирішить наші проблеми за нас, а шукати та пропонувати щодня нові механізми, нові формати. Кожен із вас має піти далі за традиційну політичну площину. Подумати, як ми можемо допомогти своїй державі, Україні, окрім звичайних щоденних закликів щодо збереження санкцій або вступу до НАТО. Я дуже сильно чекаю на такі формати, дуже чекаю на ваші ініціативні ідеї», – зазначив Володимир Зеленський.

Для того, щоб ці ідеї були цікавими та отримали підтримку міжнародних партнерів України, потрібна третя річ – амбітність, вважає український президент.

У Росії – про “гарантії не розширення НАТО”

Тим часом президент Росії заявив, що його країна хотіла б отримати «юридично зобов’язуючі домовленості», які б унеможливлювали подальше розширення НАТО у східному напрямку. Про це він сказав 21 грудня під час засідання колегії Міноборони.

«Нам потрібні довгострокові, що юридично зобов’язують гарантії. […] Але хоч це, хоч щось, хоч юридично зобов’язуючі домовленості мають бути, а не усні запевнення», – зазначив Володимир Путін, повідомляє сайт президента Росії.

Володимир Путін заявив, що Росію «украй турбує», що поблизу її кордонів йде «розгортання елементів глобальної ПРО США».