За перший квартал поточного року було повідомлено про підозру понад 270 працівникам органів правопорядку.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

“Минулого тижня Генеральною інспекцією Офісу Генпрокурора затримано після одержання 8 тисяч доларів неправомірної вигоди вже колишнього керівника відділу однієї з місцевих прокуратур в Запорізькій області. Перебуваючи на цій посаді він пообіцяв за гроші не притягувати особу до кримінальної відповідальності і закрити провадження за фактом розтрати бюджетних коштів шляхом внесення недостовірних даних до актів виконаних будівельних робіт. Попри те, що прокурор не пройшов атестацію і був звільнений близько 10 днів тому, він все ж завершив свою незаконну оборудку”, – написала вона.

Венедіктова відмітила, що тільки від початку 2021 року Генеральною інспекцією Офісу Генпрокурора за вчинення корупційних злочинів притягнуто до кримінальної відповідальності 4 прокурорів, 2 співробітників поліції та 1 фізичну особу-співучасника. Загальна сума одержаної ними неправомірної вигоди – понад 800 тисяч гривень.

Генпрокурорка додала, що загалом, упродовж цього року кадровою комісією з розгляду дисциплінарних скарг вже було прийнято рішення про накладення на 8 прокурорів дисциплінарних стягнень у виді звільнення з посад в органах прокуратури. Також судом за перший квартал 2021 року винесено 3 вироки стосовно колишніх прокурорів, які вступили в законну силу.

“Водночас загалом по всій системі за перший квартал року було повідомлено про підозру понад 270 працівникам органів правопорядку. Ми не тільки викриваємо тих, хто став на хибну стежку, а й доводимо ці справи до суду – за 3 місяці скеровано також понад 270 кримінальних проваджень щодо правоохоронців”, – зазначила Венедіктова.