Зважаючи на ситуацію, що наразі відбувається в країні. Ярош вирішив звернутися до українців.

“Спостерігаючи за візитами наших союзників до України, поставками такого необхідного озброєння та інших засобів для Збройних Сил України, відродженням (або творенням) дієвої антиерефівської коаліції, – щиро дякую українським дипломатам за їх працю!

Прекрасно розумію, що в умовах, які склалися, дипломатичний фронт є не менш важливим, ніж фронт Східний, Південний, Північний…

Друзі та подруги, Українське Міністерство закордонних справ – ви своєю плідною щоденною працею додаєте українцям сил і віри у перемогу над віковічним ворогом…

Так тримати!

Разом переможемо!”

Нагадаємо, відбулося це після того, як вчора Президент України Володимир Зеленський зустрівся з державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном і розраховує на посилення економічної та фінансової взаємодії України і США.

“Завершили переговори із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Ціную особисту залученість до процесу деескалації ситуації навколо України. Вдячний за дієву політичну та безпекову підтримку США. Розраховую на посилення економічної та фінансової взаємодії. Переконаний, жодного рішення про Україну без України не буде”, – зазначив Зеленський у Твіттері.

Згідно з графіком держсекретаря США, після перемовин із главою держави запланована його зустріч із міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та спільний підхід з ним до ЗМІ.

Глави дипломатій обговорили безпекову ситуацію поблизу державного кордону та на тимчасово окупованих РФ територіях України. Дмитро Кулеба звернув увагу, що крім загострення безпекових загроз Росія намагається дестабілізувати ситуацію всередині України, зокрема підірвати економічну та фінансову стабільність України, передає урядовий портал органів виконавчої влади в Україні.

Державний секретар підтвердив тверду підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України, а також готовність Сполучених Штатів підтримувати Україну у протидії викликам економічній та фінансовій стабільності з боку РФ.

“США готові підтримувати Україну в протистоянні економічним викликам, які постають перед нею через агресивні дії Росії”, – підкреслив Ентоні Блінкен.

Міністр висловив вдячність США за активні спільні зусилля з консолідації міжнародної коаліції стримування Росії від подальшої агресії.

“Під час переговорів ми підтвердили непорушність принципу “Жодних рішень щодо України без України”. Політичні кроки США доводять, що це – не просто гасло, а інтегрована частина американської зовнішньої політики”, – зазначив Дмитро Кулеба.

Співрозмовники узгодили подальші кроки з втілення комплексного пакета стримування Росії від нової хвилі агресії в Європі, який включає активну дипломатію, жорсткі економічні санкції євроатлантичної спільноти проти РФ та поглиблення оборонної взаємодії з Україною задля зміцнення її обороноздатності.

Сторони обговорили виконання Росією її зобов’язань в рамках Мінських домовленостей та рішень Паризького саміту 2019 року. Дмитро Кулеба вчергове спростував фейкові повідомлення російської пропаганди та запевнив, що Україна не планує жодних наступальних операцій.

“Розв’язаний Росією збройний конфлікт проти України може бути вирішений лише дипломатичним шляхом. Якщо Росія дійсно виступає за мирне врегулювання, вона має продовжити переговори зі США, НАТО, країнами-учасницями Нормандського формату”, – наголосив глава МЗС України, підкресливши, що російсько-український збройний конфлікт буде вирішений тоді, коли останній російський солдат залишить територію тимчасово окупованих РФ частин Донбасу та Криму.

Міністр та Державний секретар приділили окрему увагу подальшому зміцненню обороноздатності України, розбудові її Збройних Сил відповідно до стандартів НАТО.