Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко наразі не готовий поступитися частиною своїх повноважень. Зважаючи на це, санкції Заходу щодо білоруської держави навряд чи спрацюють.

Редактор ефіру “Європейського радіо” з Мінська Зміцер Лукашук припустив, що Євросоюз скоріш за все не піде на рішучі дії щодо Білорусі. Мовиться про введення серйозних економічних санкцій та розрив дипломатичних відносин з країною.

Лукашук зазначив, що натомість ЄС може накласти певні санкції стосовно окремих осіб чи підприємств. За його словами, досвід усіх попередніх обмежень, які накладали на Білорусь, свідчить про те, що вони не працюють.

“Лукашенко у будь-якому випадку не піде на якісь поступки, тому санкції навряд чи спрацюють”, – наголосив журналіст.

Лукашук припустив, що наразі Європа обговорює ситуацію у Білорусі активніше, аніж під час президентської кампанії у серпні 2020 року.

Як зазначив журналіст, це пов’язано з тим, що теперішні події на території країни можуть загрожувати не лише білорусам, а й громадянам Євросоюзу.

Нагадаємо, у США заявили, що спільно з Європейським Союзом готують санкції проти Білорусі через ситуацію з літаком Ryanair та затриманням Романа Протасевича.

На саміті ЄС вирішили розширити економічні санкції щодо білоруської держави. За словами канцлерки Німеччини Ангели Меркель, у санкційний список внесуть нових фізичних та юридичних осіб з Білорусі.

Варто зауважити, що після затримання Протасевича у Євросоюзі вирішили заборонити білоруським авіакомпаніям здійснювати польоти в ЄС. Україна також припинила пряме авіасполучення з Білоруссю.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.