Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відхилила прохання віцемера Одеси щодо зменшення застави. Олег Бриндак заплатив 24,9 мільйона гривень.

 

Про це повідомляє видання “УСІ”

Така сума уже є суттєво меншою, ніж ВАКС пропонував внести раніше. Розмір застави зменшили з 40 до 24,9 мільйона гривень.

Вищий антикорупційний суд ще 10 грудня ухвалив затримати Олега Бриндака під вартою упродовж 60 днів з можливістю внесення застави.

Спершу чиновник не зміг дістати 40 мільйонів гривень та повернувся до слідчого ізолятора. Згодом суд зменшив розмір застави, відтак за 2 тижні віцемер Одеси таки вніс необхідну суму та вийшов на свободу.

Нагадаємо, чиновник фігурує у справі злочинної організації, яка займалася незаконною передачею землі під забудову. Йдеться про майже 16 га та збитки на 689 млн грн.

Загалом у справі є 16 підозрюваних, усі вони – високопосадовці. Серед фігурантів справи також є мер міста Геннадій Труханов.

Ірина Венедіктова наголосила на тому, що це дуже важлива і показова справа як для Одеського регіону, так і для країни в цілому.  Крім Труханова, підозрю отримав і експрокурор області. Також Венедіктова зазначила, що кількість підозрюваних у справі може пізніше збільшитись.

Вдалося задокументувати протиправну діяльність різношерстих людей: від градоначальника та експрокурора області до, здавалося б, звичайного бізнесмена, який уміло вбрав усіх цих героїв у різні одяги та “крутив” ними як хотів,
– написала генпрокурорка.

Додамо, що це вже не перша підозра мера Одеси. Зокрема, 6 серпня 2020 року також повідомляли, що Геннадія Труханова буде судити за порушення закону про декларування. Посадовець нібито не декларував майно своєї дружини кілька років. САП та НАБУ тоді направили справу до суду. Проте її строк дійсності закінчився у березні 2021 року.

Також Геннадію Труханову оголошували підозр у справі одеського заводу “Краян”. Це розслідування розпочали ще у листопаді 2016 року. Слідство встановило, що мер, спільно з іншими чиновниками Одеської мерії та приватною компанією заволоділи коштами бюджету Одеси.

Загальна сума втрат державі становила 92 мільйони гривень. Корупційну схему реалізували під виглядом купівлі будівлі заводу. На думку правоохоронців, вартість будівлі була значно завищеною. Судді щодо цієї справи досі тривають.