Нещодавно Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи, що виникла в Україні.

Джанні Букіккіо погодився, що вирішення конституційної кризи вимагає швидких дій і має базуватися на верховенстві права.

«Потрібно напрацювати механізми, які б назавжди усунули можливість будь-якого впливу на суддів КСУ та вдосконалили процедури ухвалення рішення суддями. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Ця довіра наразі повністю зруйнована. Пропоную активізувати роботу щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії стосовно її експертизи у роз’ясненні питань, яким чином уникнути завдання рішенням КСУ від 27 жовтня невідворотної шкоди антикорупційній реформі.

Сторони також обговорили нагальні потреби напрацювання законопроектів щодо відновлення покарання за подання недостовірної інформації у деклараціях, забезпечення повноцінної роботи НАЗК та НАБУ. Окремо зупинилися на проведенні комплексної судової реформи, серед іншого – на реформуванні механізму добору суддів, а також Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Співрозмовники також погодилися, що Комісія з питань правової реформи має отримати експертну оцінку Венеціанської комісії та GRECO всіх напрацювань.

В свою чергу, ще на початку конституційної кризи, радник президента та ОП, Михайло Подоляк, критично пройшовся по попередниках:

Життя нерідко підкидає нам несподівані «несподіванки». Ну хто, міг подумати, що ми знову потрапимо в традиційну для нас ціннісну кризу? Коли є ті, хто вперто хоче продовження «банкету мародерів», де панують похмурі тіні топ-злодіїв, корупція, злодійські бюджети, непідконтрольні нікому чиновники, життя без декларацій, закритий світ fashion-корупції. А на вулицях в цей час збираються ті, хто хоче прозорості та відкритості; кому точно не потрібні пафосні жлоби як і олігархічні або ОПЗ-шні поводирі …

Правда, для «хитрих» (але передбачуваних) авторів нинішньої кризи трапився дуже неприємний нежданчик. Вони вважали, що зможуть налякати Президента, системно обкласти депутатів, спровокувати вулицю (головне) вивести активістів і … перерозподілити владу в свою користь. Але ні. Все сталося рівно навпаки. Несподіваний парадокс, до речі.

Довгий час група програвших сивочолих ексів розповідала (ні, скоріше, істеричними голосами кричала, розриваючи нам нормальні барабанні перетинки) про свій патріотизм і наполегливо брехала про проросійськість нинішньої команди. І ось зараз, коли відома «кумівська група в бородатих купальниках» вирішила вдарити по фундаментальним основам держави, швидко з’ясувалося, що саме ЗЕ виявився на боці Майданом певних цінностей. Саме цінностей, а не чиїхось вчорашніх брехливих кар’єр.

Для нього це питання принципу: держава повинна бути максимально прозора з максимальною нетерпимістю до будь-якого «бюджетного ворья». А отже всі ті, які чомусь / то думали зробити ставку «на вулицю», яка повинна буде стати на захист «бригади Тупицького» прорахувалися.

Невже всерйоз повинні були зайти суспільству чергові шизофренічні креації типу – «пліз, давайте рятувати чесний суд Порошенко / Януковича, який вбиває поспіль все найголовніше – декларації топів у відкритому доступі, кримінальну відповідальність за приховування доходів, землю з тіні, Вищий антикорупційний, НАЗК, НАБУ і навіть закон про мову від Володимира Зеленського, який категорично хоче все це зберегти »?

Серйозно? Ні, я розумію, серед наших вчорашніх топів і вічних олігархів багато унікумів. Але не настільки ж … Адже очевидно, що солодкий дует «кум / олігарх» і що об’єднання «політ / стариків» з ЄС і Батьківщини нахабно реванширують (ну не хочуть хлопці бути прозорими) і намагаються відкотити ситуацію в країні в жовтні / листопаді 2013 року.

Слова при цьому намагаються говорити брехливі. І так, все таки особливо вражаюче на цьому тлі виглядає той же сивочолий екс з чесними очима, який наполегливо так встав на сторону реваншистів і разом з ними вбиває Антикорупцію як ідею.