Перший президент, глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу Леонід Кравчук процитував щоденники Олеся Гончара, в яких письменник називав Донбас “раковою пухлиною”. Автор писав, що “якщо Україна хоче розвиватися як вільна держава, вона має відрізати цю пухлину”.

Кравчук уточнив, що, якби раніше було відомо про те, які проблеми виникнуть із Донбасом, можна було б будувати іншу політику щодо цього регіону. Про це він сказав в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій, яке вийшло на YouTube “5 каналу”.

“Я не можу сьогодні сказати відверто, що нам не потрібен Донбас. Нам потрібні люди Донбасу”, – зазначив він.

Політик розповів, як можна схилити на український бік людей, які з 2014 року живуть в окупації. Зокрема він згадав про вільну економічну зону, інвестиції у відродження Донбасу, а також про зміни у мовному питанні, необхідні для того, аби “не дратувати російськомовне населення”.

Кравчук сказав, що у випадку, якщо проблему Донбасу винесуть на референдум і громадяни оберуть “залишити його у цій боротьбі на деякий час”, це буде правильним рішенням. Однак він уточнив, що все залежить від того, як буде сформульоване питання.

“Воно не має бути сформульоване у лоб: “Ви хочете цих людей чи не хочете?”. Так не можна. Треба так делікатно сформулювати, щоб не образити тих, кого ми хочемо прийняти, і не відштовхнути їх”, – пояснив глава української делегації у ТКГ.

Нагадаємо, на думку Кравчука, в Україні парламентська опозиція схожа на ту, що і в країні-агресорі Росії. А для вирішення проблеми з Донбасом потрібно “випалити” таке явище і натомість об’єднати політичні сили.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.