Нещодавно Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вирішив звернутися до Українців.

“Дорогі побратими і посестри!
Дякую кожному і кожній із вас. Ви показали всьому світові, як треба боротися за свободу і рідну землю.
Пишаюся бути з вами в одному строю.
Воїни-герої, міста-герої – це наша реальність. Як би важко нам не було, але вже точно не буде соромно.
Ворог деморалізований і виснажений. Його плани на “бліцкриг”, зміну влади і зовнішньополітичного курсу України зруйновані.
Використовуючи складну оперативно-стратегічну обстановку, російські окупаційні війська все ж продовжують нарощувати зусилля на південному напрямку і водночас не залишають спроб оточення Києва.
Стійка оборона наших міст – Чернігова, Харкова, Миколаєва, Сум, Маріуполя, – та національний спротив не дають змоги противнику розвинути успіх. На скільки б кілометрів ворог не просунувся вглиб нашої території, втримати її він не зможе.
Я закликаю жителів окупованих районів долучатися до руху опору. У вас є зброя, боєприпаси і мотивація. Захистіть рідний дім!
Українське небо героїчно охороняється Повітряними Силами та силами і засобами протиповітряної оборони Сухопутних військ. Вони вже завдали і продовжують завдавати значних втрат угрупованню засобів повітряного нападу противника.
Основою нашого спротиву є передусім мужність і майстерність українського солдата, який попри значну чисельну перевагу ворога самовіддано стримує наступ.
Я звертаюся до командирів – бережіть особовий склад! Ретельно плануйте операції та негайно реагуйте на зміни в обстановці! Людське життя – наш найвищий пріоритет. Цим ми кардинально відрізняємося від противника, який навіть не забирає тіла своїх загиблих і готовий ними встелити нашу землю, щоб прокласти дорогу для наступу.
Ми будемо вічно пам’ятати і помстимося за кожного полеглого захисника України. Біль втрат посилює нашу волю до Перемоги. Ми точно знаємо за що і за кого воюємо.
Пам’ятайте, Україна тримається на наших плечах!
Слава Україні!”, – написав він на своїй сторінці у фейсбук.

Що ж до ситуації на фронті На Миколаївщині територіальна оборона б’є рекорди. Українці за час війни захопили вже третій “панцерник” росіян.

Про чергові успіхи українських захисників у Миколаївській області у мережі повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

Тероборона Миколаївщини захопила “панцерник” ворога

Баштанська територіальна оборона ставить рекорди. Третій “панцерник” за 10 днів, – написав Кім.

Він також оприлюднив відео з трофеєм.

Нагадаємо, раніше Віталій Кім повідомив, що українські військові відбили у ворога Миколаївський аеропорт. Летовище – під контролем українців.

Українці відбили у ворога аеропорт Миколаєва
Аеропорт наш! Вибили! Облаштовуємося, там зручно. Літаки, щоправда, зараз полетіти не можуть, але аеропорт – це точка необхідна, – наголосив Кім.

Він додав, що “росіян, які порозбігалися, зараз по околицях позбирають та приведуть до тями”. Кім повідомив також, що противника вибили й з інших напрямків.

“Розгублені маленькі їжачки, кущами бігають. Зараз ми їх усіх знайдемо”, – запевнив глава ОВА.

Крім того, Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав російську армію варварами, які не вміють воювати проти військових, зате знаються на тому, як вбивати мирних громадян.

“Варвари ХХІ століття. РФ пошкодила або знищила 202 школи, 34 лікарні, понад 1500 житлових будинків, включно з багатоквартирними. Зовсім без світла, води, тепла понад 900 наших населених пунктів.

Армія РФ не вміє воювати проти інших армій. Але чудово вміє вбивати мирних громадян”, – написав Подоляк у Twitter.