Центральна виборча комісія на засіданні 11 червня відмовила в реєстрації ініціативної групи з підготовки референдуму про продаж землі сільськогосподарського призначення, яку створили за підтримки партії “Батьківщина”. Про це повідомила пресслужба ЦВК.

Цю ініціативну групу створили на зборах 22 травня, до її складу увійшло майже 11 тис. осіб, інформував сайт “Батьківщини”. Питання для референдуму сформулювали так: “Чи підтримуєте ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?” На зборах була присутня лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко.

У Центрвиборчкомі повідомили, що відмовили ініціативній групі в реєстрації через дві причини.

Там пояснили, що проаналізували дотримання законодавства під час створення ініціативної групи та взяли до уваги звіти представників комісії, які були на зборах.

У звітах зазначено, що під час створення ініціативної групи допустили низку порушень. Їх підтвердили під час перевірки документів, повідомили в Центрвиборчкомі.

“Зокрема, у списках учасників зборів 47 осіб включені до нього двічі. При цьому підписи напроти однакових прізвищ та інших персональних даних візуально відрізняються. Також у списках учасників зазначені відомості про 19 померлих осіб, навпроти прізвищ яких проставлені підписи. До того ж 17 осіб із зазначених “мертвих душ” включено до списку членів ініціативної групи. Через це дані про результати голосування були спотворені”, – ідеться в релізі.

Крім того, повідомили у ЦВК, комісія вже зареєструвала одну ініціативну групу з підготовки референдуму про ринок землі (документи цієї групи подали у ЦВК 5 травня, групи “Батьківщини” – 1 червня).

Питання для референдуму ця група сформулювала так: “Чи підтримуєте ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?”

У ЦВК дійшли висновку, що питання двох ініціативних груп “по суті збігаються” і вирішили відмовити в реєстрації групі “Батьківщини”.

Тимошенко заявила, що рішення ЦВК є незаконним, повідомляє пресслужба партії.

“Ми найближчими днями будемо оскаржувати у суді”, – сказала вона.